Epic Games wycenione na blisko 32 miliardy dolarów

​Epic Games rośnie w siłę. Najnowsza wycena firmy opiewa na sumę blisko 32 miliardów dolarów.

Epic Games może się okazać firmą, która odegra kluczową rolę w rozwoju dziedziny wirtualnej rozrywki w nadchodzących latach. Tkwiący w niej potencjał coraz bardziej dostrzegają inwestorzy.

W ostatnim czasie Sony Group Corporation oraz Kirkbi (firma stojąca obecnie za wszystkim, co związane z klockami LEGO) wpompowały w nią po okrągłym miliardzie dolarów.

W przypadku Sony była to już druga inwestycja (poprzednia, opiewająca na sumę 250 milionów dolarów, miała miejsce w lipcu ubiegłego roku). Po pozyskaniu tych środków Epic Games jest wyceniane na 31,5 miliarda dolarów.

Reklama

Sony i Kirkbi to nie wszystkie olbrzymie i uznane firmy, które zainwestowały w Epic Games. Wcześniej na podobny ruch zdecydowały się m.in. Walt Disney oraz chiński gigant Tencent. W kwietniu ubiegłego roku firma była wyceniana na 28,7 miliarda dolarów.

Tak więc jej wartość w ciągu roku wzrosła o około 10 proc. Warto dodać, że ostatnie inwestycje na łączną sumę 2 miliardów dolarów (te dokonane przez Sony i Kirkbi) to największe dokapitalizowanie w branży gier wideo od 2002 roku.

Co planuje Epic Games wraz z inwestorami?

Epic Games swoją rynkową pozycję zawdzięcza przede wszystkim spektakularnemu rozwojowi gry Fortnite oraz docenianemu przez coraz szersze grono deweloperów silnikowi Unreal Engine (przypomnijmy, że na podstawie jego piątej wersji powstanie m.in. Wiedźmin 4).

Jednak firma zamierza rozwijać się także w innych dziedzinach. Wspólnie z Kirkbi planuje na przykład stworzenie ogromnego metaverse przeznaczonego dla dzieci. Całkiem prawdopodobne, że w podobnym kierunku (związanym z metaverse) podąży także współpraca z Sony.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games | Epic Games Store
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy