Elden Ring prawdziwym przebojem na Steamie
Elden Ring - najnowsza produkcja studia From Software - w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych gier na Steamie zajęła... cztery lokaty.
Poznaliśmy dziesięć tytułów, po które najchętniej sięgali użytkownicy Steama w ubiegłym tygodniu. Co ciekawe, Elden Ring zajął wśród nich aż cztery miejsca. Jak to możliwe? Za chwilę to wyjaśnimy. Zacznijmy od przedstawienia dziesięciu najczęściej kupowanych gier na platformie Valve w ubiegłym tygodniu:
- Elden Ring
- Elden Ring
- Elden Ring Deluxe Edition
- Destiny 2: Królowa-Wiedźma - Edycja specjalna
- Elden Ring
- Destiny 2: Królowa-Wiedźma
- Steam Deck
- Dying Light 2
- Total War: Warhammer 3
- Cyberpunk 2077
No dobrze, ale dlaczego Elden Ring pojawia się aż cztery razy? Pierwszą pozycję zajmuje edycja japońska, drugie - wydanie przeznaczone dla graczy z pozostałej części globu. W przypadku Deluxe Edition wyjaśnienie jest proste - chodzi o wersję wzbogaconą o szereg dodatków. Nie wiadomo tylko, czym dokładnie jest Elden Ring z piątego miejsca, ale można podejrzewać, że chodzi o zamówienia przedpremierowe. Gra ukazała się w miniony piątek, tj. 25 lutego. Spora część graczy mogła zamówić ją nieco wcześniej.
Patrząc na pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych gier na Steamie, cieszy nas niezmiernie obecność dwóch polskich produkcji - Dying Light 2: Stay Human oraz Cyberpunk 2077. Ta pierwsza to wciąż świeży tytuł, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród posiadaczy wszystkich platform. Z kolej obecność drugiej zdaje się świadczyć o tym, że CD Projekt RED powoli odbudowuje reputację nie tylko własną, ale także swojej ostatniej gry. Po aktualizacji o numerze 1.5 i wydaniu upgrade'u dla next-genów (który, zaznaczmy, nie dotyczy PC) jej popularność znów wzrosła.
Wracając natomiast do Elden Ring, warto przypomnieć, że to gra, która z jednej strony uzyskała jedną z najwyższych średnich ocen w historii portalu Metacritic (9,7/10 w przypadku wersji na PS5), ale z drugiej mierzy się z ostrą krytyką graczy pecetowych. Wersja przeznaczona na komputery osobiste cierpi z powodu kiepskiej optymalizacji, nad którą From Software musi teraz jak najszybciej popracować.