EA Sports FC 24 bije rekordy w Wielkiej Brytanii. Imponująca sprzedaż nowej odsłony

Premiera podstawowej wersji EA Sports FC 24 już za nami. Mamy już pierwsze wyniki sprzedaży fizycznej edycji nowej odsłony z Wielkiej Brytanii. Jest dobrze, ale mogło być lepiej.

Jak przystało oczywiście na nową część popularnej gry piłkarskiej Electronic Arts, EA Sports FC 24 debiutowało w częściach. Najpierw dostęp do niej zyskali streamerzy i YouTuberzy, którzy parę dni przed premierą zachęcali widzów do zakupu preorderów. Niedługo później swoje ręce na grze położyli z kolei posiadacze wersji Ultimate.

W miniony piątek EA Sports FC 24 zadebiutowało wreszcie w podstawowej edycji. Pudełka trafiły więc do sklepów, gra trafiła do cyfrowych sklepów i jeżeli ktokolwiek ma ochotę sprawdzić ten tytuł, zapłaci za niego cenę standardowego AAA. Dzięki statystykom z Gfk, wiemy już, jak wersja pudełkowa przyjęła się w Wielkiej Brytanii.

Reklama

EA Sports FC 24 jest drugą największą premierą w tym roku. Do tej pory w Wielkiej Brytanii lepiej sprzedało się tylko The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Nowa gra Electronic Arts pokonała więc m.in. Hogwarts Legacy i uplasowała się na bardzo wysokim miejscu tego prestiżowego rankingu.

Jak zauważył jednak na Twitterze Christopher Dring z GamesIndustry.biz, w zeszłym roku sprzedaż wyglądała lepiej. Względem FIFA 23 sprzedaż spadła aż o 30%, czego podobno spodziewało się Electronic Arts. Ich zdaniem ryzykowny rebranding wiązał się najwyraźniej z pewnymi konsekwencjami i wydawca nie oczekiwał, że wyniki EA Sports FC 24 dorównają początkowo poprzednikom.

Sprzedaż była oczywiście zawsze bardzo istotna dla tej serii, ale każda z kilku ostatnich odsłon nastawiona była również na ciągły zarobek na przestrzeni całego roku. Ultimate Team będzie bez wątpienia ogromnym źródłem dochodu dla EA Sports FC 24. Jeżeli gameplay przypadnie więc do gustu fanom piłki nożnej, a w paczkach będą pojawiać się zachęcające karty, wielu użytkowników na pewno przeznaczy część swoich pensji na nadchodzące promocje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: EA Sports FC 24 | Electronic Arts
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy