Dyrektor produkcji CD Projekt opuszcza studio po 15 latach

​Fanów polskiego studia obiegła smutna wiadomość. Jedna z charakterystycznych postaci kojarzonych z Wiedźminem, jak również Cyberpunkiem 2077, jaką jest Jędrzej Mróz, odchodzi z zespołu CD Projekt RED po 15 latach pracy.

Dyrektor produkcji Cyberpunka 2077 postanowił rozstać się z deweloperem CD Projekt, pozostawiając wesołą wiadomość pożegnalną na swoim LinkedInie. Jędrzej Mróz dołączył do CD Projekt RED prawie 15 lat temu. Jest to imponujący wynik. Rozpoczął on swoją przygodę na stanowisku młodszego specjalisty ds. kontroli jakości w grudniu 2007 roku, tym samym pracując nad oryginalnym Wiedźminem.

Reklama

Po sporym sukcesie gry jego kariera nabrała rozpędu. Został kierownikiem ds. kontroli jakości, by następnie awansować na głównego producenta Wiedźmina 2. Również w tej roli udało mu się odnieść sukces.

W 2012 roku został głównym producentem Cyberpunka, a jego kariera z biegiem lat ewoluowała w kierunku stanowiska producenta wykonawczego, kolejno starszego producenta, by następnie stać się głównym producentem technologicznym. Aktualnie piastował stanowisko dyrektora produkcji, a dokładniej posadę tą objął w chwili premiery Cyberpunka 2077 w 2020 roku.

Nie wiadomo, dlaczego Mróz zdecydował się odejść z CD Projekt, ani jakie są dalsze plany działania studia. W swoim pożegnalnym wpisie zamieszczonym na LinkedInie dyrektor produkcji Cyberpunka 2077, po prostu podziękował deweloperom za wspólnie spędzone ostatnie 15 lat, nazywając ten czas "spektakularnym".

Na ten moment CD Projekt RED nie skomentowało jeszcze odejścia Mroza ani tego, czy zespół zatrudni kogoś do obsadzenia jego stanowiska, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. W każdym razie studio wydaje się iść cały czas do przodu.

Po wczorajszym wydaniu DLC do Cyberpunka 2077, a także wypuszczeniu ostatniej aktualizacji do gry, wszystko zaczęło nabierać kolorowych barw, a co za tym idzie, czarne chmury wiszące do tej pory nad polskimi deweloperami wydają się być na ten moment w końcu zażegnane.

Odejście dyrektora produkcji oznacza, że Mróz nie będzie obecny przy tworzeniu nowego Wiedźmina i kolejnych tytułów wydawanych przez "Redów".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED | Cyberpunk 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy