Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

DriveClub już dostępny. Plusowicze na swoją wersję muszą jednak poczekać

Przedwczoraj w Stanach Zjednoczonych nareszcie zadebiutował długo oczekiwany DriveClub, wczoraj z kolei gra trafiła do Europy. Wraz z premierą produkcji Plusowicze mieli dostać jej darmową, okrojoną wersję. Niestety ta zostanie udostępniona nieco później. Powodem są problemy z serwerami.

Na razie DriveClub zmaga się z kłopotami - najwyraźniej zainteresowanie grą było tak duże, że serwery po prostu nie wytrzymały. Dołączenie do rozgrywki w sieci jest w tej chwili bardzo trudne. Właśnie dlatego twórcy zdecydowali się opóźnić premierę darmowej wersji produkcji, którą mieli dostać Plusowicze.

Reklama

W oświadczeniu opublikowanym na facebookowym fanpage’u DriveCluba tłumaczą, że ruch ten ma na celu zagwarantowanie w miarę swobodnej i komfortowej rozgrywki osobom, które kupiły pełną, sklepową edycję.

Gdyby do grających dołączyli Plusowicze bawiący się darmową wersją produkcji, wydolność serwerów zmniejszyłaby się jeszcze bardziej. Co ciekawe abonenci, którzy zamówili przedpremierowo aktualizację do pełnego wydania, będą mogli grać.

W oświadczeniu zapewniono także, że developerzy pracują nad łatkami, które mają rozwiązać kłopoty z serwerami, zwiększając zapewne ich wydajność. Nie wiadomo jednak, kiedy Plusowicze dostaną swoją wersję DriveCluba.

Dowiedz się więcej na temat: DriveClub

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama