Reklama

Doom na wyświetlaczu od… testu ciążowego

​Próby uruchomienia klasycznej strzelanki Doom na przeróżnych, niecodziennych urządzeniach, stały się prawdziwą dyscypliną dla wszystkich miłośników elektroniki. Toster, lodówka, kasa fiskalna - udało się już na wielu urządzeniach, a teraz czas na kolejne podejście, czyli... ekran testu ciążowego.

Takiego zadania podjął się programista Foone Turing z Kalifornii. Już na samym początku należy sprecyzować, że korzysta on z samego wyświetlacza. Test nie posiada bowiem mocy obliczeniowych, ani też systemu sterowania, więc został podpięty do małego komputerka, pomagającego w grze.

Mężczyzna rozpoczął eksperymenty w weekend, najwyraźniej nudząc się w domu. Na Twitterze pokazał, jak ekran testu ciążowego wyświetla materiały wideo, w tym oczywiście słynną piosenką "Never Gonna Give You Up" w wykonaniu Ricks Astleya, do dzisiaj pozostającą świetnym żartem.

Reklama

Test ciążowy od firmy Equate został wyposażony - nie wiadomo w sumie po co - w ekran o rozdzielczości 128 × 32 piksele, a maksymalną przepustowością 1 bpp. "Nie da się uruchomić Doom. To będzie dużo trudniejsze, nawet przy oszukiwaniu i podpięciu laptopa" - napisał wtedy Turing.

Mężczyzna nie przerywał jednak starań, czego efektem było właśnie podpięcie testu ciążowego nie tylko do komputery, ale także do klawiatury, wydatnie wspomagającej sterowanie. Przydałaby się chyba także lupa, żeby zobaczyć cokolwiek na wspomnianym ekranie o oszałamiającym rozmiarze.

W sieci jest nawet specjalny blog, który dokumentuje przeróżne konwersje klasycznej strzelanki. Tę udało się włączyć w przeszłości między innymi na czytniku kart w komunikacji miejskiej, wewnątrz Doom Eternal, na ZX spectrum, w przeglądarce, na kamerze cyfrowej, czy wewnątrz... Minecrafta.

Bardziej kreatywne przykłady to kasa fiskalna z McDonalds, lodówka z wyświetlaczem, toster z wyświetlaczem,  w formie tekstowej wewnątrz czatu aplikacji Discord, na programowalnych przyciskach Elgato Stream Deck, czy też na cyfrowym kombinezonie estradowym Deadmau5a.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje