Doniesienia z Embracer sugerują, że remake KOTOR-a nadal powstaje

​Niedawno serwis Bloomberg informował, że remake kultowego KOTOR-a został przeniesiony na nieokreśloną przyszłość. Okazuje się, że to wcale nie musi być prawda a gra może się ukazać nawet jeszcze w tym roku.

Według raportów finansowych Embracer Group, która stoi ponad firmą pracującą nad remake’iem, jeden z projektów AAA grupy został przekazany innemu studiu, a co za tym idzie omawiany tytuł nie stoi w obliczu zagrożenia przesunięciem premiery. Opóźnienie ma zaś na celu, standardowe w takich przypadkach, dopracowanie jakości, by była na takim poziomie, na jaki owa gra zasługuje.

Zdaniem niektórych, jest to efekt artykułu Bloomberga, w którym opisano “trzęsienie ziemi", w trakcie którego z prac nad projektem KOTOR remake wyleciało dwóch reżyserów.

Reklama

Podobno ich przełożeni nie byli zadowoleni z efektów dotychczasowych prac. W efekcie pozostali członkowie zespołu mieli powiedzieć Bloombergowi, że nie spodziewają się premiery gry wcześniej niż w 2025 roku.

Embracer nie zdradza do jakiej firmy przeniesiono projekt, ale może to być Saber Interactive, która to firma również brała udział wcześniej w pewnych pracach nad remake’iem. Remake określano wtedy jako olbrzymi produkt, który wymaga mnóstwa czasu i wysiłku by stał się naprawdę dobrym.

Jeśli chodzi o materiały z gry, to jak do tej pory pokazano zaledwie jeden zwiastun, choć niektórzy powiedzą, że lepsze to niż nic. Nie wiadomo jednak na przykład ile zachowano z oryginału sprzed 20 lat, a ile gry napisano od nowa. Jedno jest pewne - to nie jest pod żadnym względem łatwy projekt.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy