Reklama

Dodatek Stormblood do Final Fantasy XIV z datą premiery

Przedstawiciele Square Enix ujawnili dokładną datę debiutu Stormblood - kolejnego dużego rozszerzenia do sieciowego Final Fantasy XIV.

Jak poinformowała japońska firma, dodatek ujrzy światło dzienne 20 czerwca tego roku. Tego dnia ukaże się w Ameryce Północnej, Japonii oraz oczywiście Europie. Zamówienia przedpremierowe będzie można składać od 24 stycznia.

Warto podkreślić, że rozszerzenie ukaże się tylko na PC i PlayStation 4. Twórcy podjęli bowiem decyzje o zaprzestaniu wsparcia wersji Final Fantasy XIV na starszą konsolę Sony - PlayStation 3. Posiadacze platformy będą mogli jednak za darmo otrzymać edycję na PS4.

Jednocześnie Square Enix zaprezentowało kolekcjonerkę dodatku. W specjalnym wydaniu znajdzie się wysokiej jakości figurka Zenosa, artbook, płócienna mapa kontynentu Eorzea, naklejka oraz trzy przedmioty do wykorzystania podczas zabawy. Całość zostanie zapakowana w pudełko ozdobione grafiką autorstwa Yoshitaki Amano.

Reklama

To jednak nie wszystko. Twórcy ujawnili klasę postaci, która zostanie wprowadzona w Stormblood - zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, jest nią tak zwany czerwony mag.

Charakteryzuje się wszechstronnością, ponieważ potrafi korzystać z zaklęć należących zarówno do białej, jak i czarnej szkoły magii. Czary nie są jednak jedynym orężem protagonisty, który korzysta też z rapiera.

W dodatku znajdzie się także możliwość pływania oraz nurkowania. Po wejściu do wody, bohater automatycznie przełączy się w nowy tryb poruszania, w którym jednak będzie przemieszczał się wolniej niż na lądzie. Nie będzie też można walczyć.

Warto przypomnieć, że w Stormblood zwiększony zostanie maksymalny poziom doświadczenia - do 70. Akcja osadzona zostanie zaś w pustynnym państwie Ala Mhigo - kraju okupowanym od wielu lat przez Imperium Garlean.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje