​Discord prezentuje nową funkcjonalność, która na pewno spodoba się graczom

Discord, najpopularniejsza aplikacja społecznościowa dedykowana przede wszystkim graczom, została wzbogacona o nową funkcję Aktywności. Od teraz użytkownicy programu będą mogli wspólnie oglądać YouTube’a, grać w gry czy partycypować w innych zabawach.

Discord rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie tak dawno informowaliśmy na łamach serwisu, że pełnoprawną integrację z tym programem otrzymały konsole Xbox One oraz Xbox Series X/S, co oznacza, że ich posiadacze mogą już oficjalnie uczestniczyć w komunikacji tekstowej i głosowej za pośrednictwem wspomnianej aplikacji.

Discord już od kilku lat gra pierwsze skrzypce jeśli chodzi o aplikacje służące do budowy rozległych społeczności. Wiele zmian implementowanych przez twórców programu kierowanych jest w stronę graczy. Właściciele Discorda kolejny raz zdecydowali się puścić oczko do graczy, wdrażając nową funkcję Aktywności (Activities).

Reklama

Discord z nową opcją. Jak działają wspólne aktywności?

Polega to na tym, że po połączeniu się z kanałem głosowym otrzymujemy dostęp do kolejnej nowej ikonki z wizerunkiem lecącej rakiety. Po kliknięciu na nią możemy wspólnie w gronie znajomych uczestniczyć w wielu aktywnościach m.in. w oglądaniu filmów w serwisie YouTube, graniu w gry, rysowaniu i wielu innych rzeczach.

Warto jednak zaznaczyć, że zwykli użytkownicy Discorda mają w tym segmencie zdecydowanie węższe pole manewru, a ich aktywności są mocno ograniczone. Asortyment działania poszerza się w momencie, gdy posiadamy konto Nitro (płatne), wtedy tych aktywności do realizacji otrzymamy znacznie więcej. W przypadku subskrypcji Nitro nasi znajomi, którzy nie płacą za usługę, również otrzymają te możliwości (szersze) co my.

Na ten moment wspólnie można oglądać filmy na YouTube, rysować, grać w pokera, w szachy oraz warcaby, a także uczestniczyć w kilku innych grach. Właściciele Discorda obiecują jednak, że paleta możliwości sukcesywnie będzie się poszerzać.

O Aktywnościach więcej poczytacie na oficjalnym blogu Discorda.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Discord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy