​Xbox wprowadza nową funkcję. Discord w końcu zintegrowany z konsolą!

Xbox One oraz Xbox Series X/S w końcu doczekały się ważnej aktualizacji, która wprowadza pełnoprawną integrację komunikatora głosowego Discord na konsolach od Microsoftu. W tym miejscu możemy mówić o przełomie.

Discord to największa platforma w sieci przeznaczona dla graczy i wielu innych rozmaitych społeczności, służąca do komunikacji głosowej i tekstowej z możliwością udostępniania filmów, zdjęć, a także prowadzenia transmisji na żywo. Usługa debiutowała w 2015 roku i teraz dzięki dużej rozpoznawalności oraz dostępności stanowi nieodzowne, niezastąpione narzędzie dla każdego gracza.

Niestety do tej pory z Discorda nie mogli korzystać posiadacze konsoli Xbox. W lipcu pojawiły się pierwsze wzmianki o tym, że zarówno twórcy usługi, jak i Microsoft czynią kroki ku temu, by zintegrować to narzędzie na wspomnianych urządzeniach. Przez jakiś czas Discord testowany był w ramach programu Xbox Insider, a obecnie usługa dostępna jest już dla wszystkich posiadaczy Xboksów.

Reklama

Jak połączyć konto Discord z konsolą Xbox?

Warto jednak pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Discord nie jest dostępny na konsolach Xbox we wszystkich regionach i krajach. Przełączanie między kanałami głosowymi Discord na konsoli nie jest obsługiwane. Funkcje dostępne na czacie w grupie Xbox nie są dostępne na kanałach głosowych w Discordzie.

Pełny zestaw informacji dotyczący integracji Discorda z konsolami Xbox znajdziecie na oficjalnej stronie w dziale wsparcia

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Microsoft | Discord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy