Diablo 4 – gracz udowodnił, że konie na konsolach są wolniejsze od tych na PC

Kontrowersji z mountami w Diablo 4 ciąg dalszy. Gracze odkryli właśnie, że z niewiadomych przyczyn eksploracja Sanktuarium na PlayStation i Xboxach jest znacznie wolniejsza.

System mountów w Diablo 4 jeszcze na etapie wczesnych beta testów wiązał się ze sporymi kontrowersjami. Na początku wynikało to głównie z momentu, którym zdobywa się możliwość jeżdżenia konno. Wielu graczom wciąż nie podoba się fakt, że przez pierwsze trzy akty trzeba pieszo chodzić po całej mapie Sanktuarium.

Po premierze Diablo 4 okazało się z kolei, że z końmi wiąże się bardzo wyjątkowa mechanika na PC. Im dalej od mounta znajduje się kursor naszej myszy, tym szybciej będziemy się poruszać. Jeżeli zależy nam na czasie, musimy więc trzymać kursor blisko krawędzi monitora, aby przyspieszyć naszego konia.

Reklama

Jeden z użytkowników Reddita odkrył ostatnio jeszcze jedną mechanikę związaną z mountami. Okazuje się, że konie na konsolach są znacznie wolniejsze. Opisane wyżej rozwiązanie zapewnia najwyraźniej dodatkową prędkość użytkownikom PC. Post na subreddicie Diablo 4 bardzo szybko zyskał sobie rozgłos i zapewne trafił już do Blizzarda.

Krótkie wideo pokazuje również, jak duża jest różnica pomiędzy koniem na PC a koniem na konsolach. Miejmy nadzieję, że jest to tylko niespodziewany błąd i kolejna aktualizacja wprowadzi odpowiedni balans między platformami.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy