Diablo 4 - Druid martwą klasą? Gracze krytycznie o zmianach

Najnowsza aktualizacja Diablo 4 sprowokowała bardzo głośne dyskusje wśród fanów action RPG. Wielu z nich zdaje się uważać, że Druid jest teraz najgorszą klasą w grze.

Znajdujemy się aktualnie mniej więcej w połowie czwartego sezonu Diablo 4. Niemal jednogłośnie został on uznany za spory sukces, czego świadectwem jest fakt, że cały czas jest on przedmiotem dyskusji fanów. Wiele osób regularnie loguje się do gry i mocno zaangażowało się w nowy endgame. Nowe aktywności wraz z dodatkowymi systemami rozwoju postaci zachęcają do optymalizacji postaci i testowania ich w najtrudniejszych wyzwaniach. Większość endgame’u kręci się aktualnie wokół Pitów, aktywności mocno przypominającej Greater Rifty z Diablo 3. Maksymalny poziom Pitu wynosi 200 i na razie nikomu nie udało się nawet do niego zbliżyć. Na siłę poszczególnych buildów oraz klas patrzymy jednak głównie przez pryzmat tego, jak dobrze radzi sobie właśnie w Pitach i jaki jest najwyższy poziom, który udało się ukończyć doświadczonym graczom. 

Reklama

Drobnych roszad w tych rankingach dokonała właśnie aktualizacja 1.4.3. Blizzard skupił się na dalszym balansowaniu różnych buildów oraz postaci i oficjalnie poinformował niedawno, jakie decyzje zostały podjęte. Po zapoznaniu się z listą zmian liczna grupa graczy Diablo 4 stwierdziła stanowczo, że najgorzej wypada aktualnie Druid i może być to najgorsza klasa w całym action RPG Blizzarda

Problemy Druida rozpoczynają się już na etapie levelowania, które w porównaniu do Sorceress, Necromancera czy Rogue’a wypada bardzo słabo. Nawet Barbarzyńca leveluje w tym sezonie stosunkowo szybko i sprawnie, szczególnie po ostatnich zmianach do Codexu. Tymczasem różnorodność buildów Druida pozostaje bardzo niewielka i do bardziej efektywnych z nich trzeba sporo konkretnych przedmiotów. Endgame wygląda na ten moment jeszcze gorzej, bowiem żadnemu z buildów nie dorównuje tym najlepszym. Każda z klas poza Druidem ma w rankingu co najmniej jeden build, który może próbować walczyć o najwyższe poziomy Pitu. Najsilniejszy Hurricane Druid wypada nieco słabiej, a zmiany wprowadzane przez Blizzard zdaniem graczy nie adresują największych problemów klasy. Obawy fanów Druida rosną więc  w rezultacie z każdą kolejną aktualizacja. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard Entertainment
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy