Reklama

Deweloper o nazwie „Bardzo Pozytywne” zbanowany na Steamie

​Emoji Evolution to bardzo słaba gra, dostępna na Steamie. Nikt zapewne nie zwróciłby na nią większej uwagi, gdyby nie sprytna sztuczka, jaką twórca zastosował, by zmylić użytkowników. Nazwę swojej działalności zmienił bowiem na "Bardzo Pozytywne", by oszukać osoby patrzące na recenzje.

Steam na karcie produktu, po prawej stronie, wyświetla zawsze podstawowe informacje: ostatnie recenzje, wszystkie recenzje, datę premiery, a także nazwę dewelopera oraz wydawcy. Ostatni recenzje dla Emoji Evolution były "mieszane", a wszystkie recenzje "Głównie Pozytywne".

Twórca zmienił więc nazwę działalności na "Bardzo Pozytywne". Służył jednocześnie za dewelopera, jak i za wydawcę, przez co zaraz pod datą premiery słowa te wyświetlane były dwukrotnie - identycznie, jak w byłoby w recenzjach. To mogło zmylić osoby niedokładnie sprawdzające stronę.

Reklama

Teraz studio Very Positive zostało jednak zbanowane przez Valve, a gra - usunięta ze Steama ze względu na "manipulacje recenzjami". Firma zapewnia na Twitterze, że "absolutnie nie zgadza się z takimi oskarżeniami". Jeszcze niedawno osoba odpowiedzialna za tytuł była bardziej pewna siebie.

"Valve doskonale zdaje sobie sprawę, jak drobna jest to sztuczka. Dużo ważniejsze jest posiadanie tam znanej nazwy, jak Obsidian" - zapewniał deweloper w rozmowie z serwisem Vice, który jako jeden z pierwszych natknął się na dziwną kartę produktu. Widocznie Valve zmieniło jednak zdanie.

"Jedynym moim występkiem jest to, że zrobiłem bardzo słabą grę. Ale jeśli bardzo słabe gry nie są dozwolone na Steamie, to dlaczego nie zbanowali jeszcze CD Projektu" - zastanawia się Very Positive w jednym z kolejnych wpisów na Twitterze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy