DayZ 2 powstaje. Nad grą pracują deweloperzy z Bohemia Interactive

Nieustannie trwająca saga z przejęciem firmy Activision Blizzard przez Microsoft dostarcza wiele cennych informacji w branży gier wideo. I tak na przykład dowiedzieliśmy się, że studio Bohemia Interactive pracuje już nad grą DayZ 2, czyli pełnoprawnym sequelu hitowej survivalowej produkcji.

Kilka dni temu na łamach serwisu pisaliśmy o tym, że w dokumentach sądowych przedłożonych Federalnej Komisji Handlu w Stanach Zjednoczonych przez Microsoft znalazła się istotna wzmianka o potencjalnej premierze konsol nowej generacji. Tym samym dowiedzieliśmy się, że następcy Xbox Series X/S oraz PlayStation 5 zadebiutują najpewniej w 2028 roku.

Przy okazji sieć zalały sensacyjne wieści, że Microsoft chciał przejąć nie tylko Activision Blizzard. Gigant z Redmond miał również chrapkę na SEGĘ, Bungie, a także kilka polskich marek z branży, m.in. CD Projekt RED, Techland czy Bloober Team.

Reklama

Teraz FTC (Federalna Komisja Handlu) opublikowała stertę e-maili i inną wewnętrzną korespondencję toczoną w Microsofcie. Okazuje się, że Bohemia Interactive, studio odpowiedzialne za powstanie survivalowej sieciowej gry DayZ, również znalazło się na celowniku Microsoftu.

Ciekawsze jest jednak to, że deweloperzy z tego studia mają już pracować nad DayZ 2, czyli pełnoprawną kontynuacją wspomnianej hitowej gry. Oryginalne DayZ to fanowska modyfikacja gry Arma 2, która przekształciła się w pełnoprawny gamingowy projekt. Gra trafiła na rynek we wczesnym dostępie już dekadę temu. Kilka lat później ukazała się pełnej krasie, bijąc rekordy grywalności i popularności na całym świecie. Do tej pory DayZ jest jedną z najbardziej prominentnych pozycji na rynku o tematykach: survivalu, postapo i zombie.

Data premiery DayZ 2 nie jest znana.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy