Dark Souls II: Czy gra pojawi się na nowych konsolach?

Czy Dark Souls II pojawi się kiedyś na Xboksie One oraz PlayStation 4?

Tego na razie nie wiadomo, ale w jednym z wywiadów twórcy gry zdradzili, że jej silnik został zaprojektowany także z myślą o nowych platformach Microsoftu i Sony. W rozmowie z serwisem IGN programiści Takasuke Ando i Yoshitaka Suzuki wyjawili, że tworząc nowy silnik, przystosowali go do działania na konsolach nowej (już obecnej) generacji.

"Tworząc naszą technologię, zawsze myśleliśmy o następnej generacji i elementach takich, jak DirectX 11 oraz next-genowy sprzęt. Odświeżając nasz silnik skoncentrowaliśmy się na tym, by grafika była bardziej fotorealistyczna i aby zrealizować nasze plany zdecydowaliśmy się porzucić starą technologię i stworzyć nową" - mówi Ando.

Suzuki dodał, że w nowym silniku From Software po raz pierwszy zaimplementowało technologię animacji Morpheme stworzonej przez NaturalMotion oraz system fizyczny Havok. Czy to oznacza, że Dark Souls II ostatecznie pojawi się także na Xboksie One oraz PlayStation 4?

W jednym z wywiadów udzielonych w styczniu twórcy gry otwarcie przyznali, że jeszcze nie zastanawiali się nad przeniesieniem swojej produkcji na nowe platformy Microsoftu i Sony. Warto jednak pamiętać, że pierwsza część na PC pojawiła się w rok po premierze na konsolach. Niewykluczone więc, że "dwójka" zawita na XBO i PS4, ale w późniejszym terminie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy