Reklama

Cyberpunk 2077 dorównuje rozmiarem Wiedźminowi 3

​Przedstawiciel CD Projektu przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że choć Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmina 3 bardzo trudno jest porównywać, to obie produkcje powinny zapewnić podobną dawkę atrakcji, a więc rozgrywką na około 100 godzin, w zależności od podejścia gracza.

"Jeśli mowa o rozmiarze, to porównanie jest bardzo trudne. Jako projektant poziomów mogę powiedzieć dokładnie, dlaczego tak jest. Dla przykładu, poruszamy się znacznie szybciej niż Geralt, wykonując podwójne skoki czy nawet jeżdżąc samochodem" - tłumaczy Miles Tost w rozmowie z niemieckim GamePro.

"Trasa, której pokonanie na koniu zajęłoby w Wiedźminie 3 półtorej godziny tutaj zająć może dwie minuty rozgrywki, nawet jeśli pokonywany dystans jest podobny. Odległości muszą więc być większe, ale gracz tego nie zauważa, bo porusza się szybciej."

Reklama

Podobnie jest z lokacjami. Tost zapewnia, że przesadza tylko nieznacznie, gdy opisuje, że jedna fabryka, prezentowana na materiale wideo poniżej, miałaby w Wiedźminie 3 w rozmiary połowy miasta Novigrad.

"Właśnie dlatego oba światy bardzo trudno porównywać. Co więcej, Night City jest dużo bardziej pionowe, podczas gdy Wiedźmin 3 był płaski. W nowej grze jest dużo więcej wysokości, możemy przemieszczać się w górę i w dół" - dodaje.

Pomimo takich różnic w skali, zabawa powinna mieć podobną długość. Mowa więc o około stu godzinach na dość dokładne zapoznanie się z zawartością. Oczywiście, gracze lubiący zaglądać we wszystkie zakamarki mogą liczyć na znacznie więcej.

"Mogę zapewnić, że pod względem treści na pewno się nie cofamy w porównaniu z Wiedźminem 3. Spędzimy przy grze sporo czasu, tak samo jak w najnowszych przygodach Geralta. W przypadku Wiedźmina 3 postawiliśmy na sto godzin." Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze daty premiery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy