Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Cyberpunk 2077 dorównuje rozmiarem Wiedźminowi 3

​Przedstawiciel CD Projektu przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że choć Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmina 3 bardzo trudno jest porównywać, to obie produkcje powinny zapewnić podobną dawkę atrakcji, a więc rozgrywką na około 100 godzin, w zależności od podejścia gracza.

"Jeśli mowa o rozmiarze, to porównanie jest bardzo trudne. Jako projektant poziomów mogę powiedzieć dokładnie, dlaczego tak jest. Dla przykładu, poruszamy się znacznie szybciej niż Geralt, wykonując podwójne skoki czy nawet jeżdżąc samochodem" - tłumaczy Miles Tost w rozmowie z niemieckim GamePro.

Reklama

"Trasa, której pokonanie na koniu zajęłoby w Wiedźminie 3 półtorej godziny tutaj zająć może dwie minuty rozgrywki, nawet jeśli pokonywany dystans jest podobny. Odległości muszą więc być większe, ale gracz tego nie zauważa, bo porusza się szybciej."

Podobnie jest z lokacjami. Tost zapewnia, że przesadza tylko nieznacznie, gdy opisuje, że jedna fabryka, prezentowana na materiale wideo poniżej, miałaby w Wiedźminie 3 w rozmiary połowy miasta Novigrad.

"Właśnie dlatego oba światy bardzo trudno porównywać. Co więcej, Night City jest dużo bardziej pionowe, podczas gdy Wiedźmin 3 był płaski. W nowej grze jest dużo więcej wysokości, możemy przemieszczać się w górę i w dół" - dodaje.

Pomimo takich różnic w skali, zabawa powinna mieć podobną długość. Mowa więc o około stu godzinach na dość dokładne zapoznanie się z zawartością. Oczywiście, gracze lubiący zaglądać we wszystkie zakamarki mogą liczyć na znacznie więcej.

"Mogę zapewnić, że pod względem treści na pewno się nie cofamy w porównaniu z Wiedźminem 3. Spędzimy przy grze sporo czasu, tak samo jak w najnowszych przygodach Geralta. W przypadku Wiedźmina 3 postawiliśmy na sto godzin." Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze daty premiery.

Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje