COVID-19 trafił do Fallout 76. Gracze budują szpitale i ośrodki badawcze zwalczające koronawirusa

​COVID-19 zaistniał również w grze Fallout 76, w której powstały specjalny szpital polowy zajmujący się leczeniem chorych na tego niebezpiecznego wirusa, zaś grupki graczy rozdają napotkanym po drodze użytkownikom medykamenty. Jak widzimy pomysłowość użytkowników potrafi zaskakiwać.

Koronawirus to temat, który nie schodzi z nagłówków serwisów internetowych i jak się okazuje wkroczył on także do świata Fallout 76. W związku z trwającą pandemią społeczność zgromadzona wokół gry Bethesdy powołała do życia organizację Responders Retaliatio zrzeszającą ludzi odgrywających rolę lekarzy rozdających napotkanym po drodze użytkownikom medykamenty często po znacznie niższych cenach od domyślnych ustalonych w Fallout 76.

Co ciekawe osoby z mniejszym poziomem doświadczenia otrzymują przedmioty w tym potężne bronie całkowicie bezpłatnie. Chociaż nie jest to formalny hołd złożony prawdziwym pracownikom służby zdrowia będącym na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19, którzy często narażają swoje własne życie dla ratowania innych to nie ulega wątpliwości, że są widoczne wyraźne podobieństwa.

Reklama

Współzałożyciel grupy istniejącej także na Facebooku przyznał, że lekarze wykonują wspaniałą robotę podczas pandemii i są im za to bardzo wdzięczni. Nie jest to jedyne wydarzenie w grze związane z koronawirusem. Organizacja The Ginger Empire wybudowała szpital polowy, gdzie trafiają pacjenci zarażeni tym niebezpiecznym wirusem.

Do tego znajdziemy również specjalny ośrodek badawczy pracujący zapewne nad lekiem lub szczepionką na COVID-19. Niestety nie brakowało też negatywnych reakcji bowiem któregoś dnia wroga frakcja wpadła z miotaczami ognia i zniszczyła budynek więc zebrano się żeby go odbudować. Co ciekawe grupa odpowiadająca za powstanie szpitala przyjmuje do siebie ochotników, którzy muszą przejść rozmowę kwalifikacyjną.

W Fallout 76 nie brakuje także humorystycznych akcentów związanych z sytuacją na świecie i niektórzy postanowili podnieść ceny papieru toaletowego. Warto podkreślić, że COVID-19 trafił m.in. do GTA Online. Na serwerach popularnej gry Rockstara gracze mogą w ostatnim czasie natrafić na zaskakujące komunikaty, informujące o wprowadzeniu godziny policyjnej i konieczność pozostawania w domach w związku z trwającą pandemią. Użytkownicy nieprzestrzegający tej zasady są przenoszeni do więzienia.

Pomysłodawca cyfrowego koronawirusa w trybie sieciowym Grand Theft Auto V, haker Ren stwierdził, iż globalna pandemia COVID-19 ma też inny, bardziej pozytywny wpływ na zachowanie oszustów w GTA V. Ofiarą hakerów padł dziennikarz serwisu Polygon, którego postać trafiła do stalowej klatki, ponieważ nie zastosował się do tej zasady i w niewłaściwym czasie przemierzał wirtualne ulice gry.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fallout 76
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy