Co kryje pudło Pokémonów warte 3,5 mln dolarów? Kolekcjonerzy ostrzegają

​Rzekomo nigdy nie otwierane i jedyne w swoim rodzaju pudło z kartami Pokémonów, które Paul Logan kupił 20 grudnia za zawrotną kwotę 3,5 miliona dolarów, może być fałszywką. Kolekcjonerzy ostrzegają YouTubera.

Kto może sobie pozwolić na tak szalone zakupy? Fan Pokémonów, bokser i YouTuber w jednym. Paul Logan zarabia mnóstwo pieniędzy i nie boi się ich wydawać nawet w kontrowersyjny sposób. Czy 3,5 miliona dolarów (ok. 14 mln zł) za zakup w ciemno to przesada?

Szum wokół zakupu kart nie cichnie, a co więcej wiele osób po cichu liczy, że i tym razem Paul Logan przejechał się na swojej inwestycji. Zazdrość może i jest nieco uzasadniona. Logan wszedł do społeczności fanów Pokémonów stosunkowo niedawno, bo we wrześniu 2020 i już zdążył dokonać kilku głośnych transakcji. Spore grono osób uważa, że karty z popularnymi stworkami to bardzo dobra inwestycja i w przyszłości będzie można je sprzedać za jeszcze bardziej astronomiczne kwoty. Pod warunkiem, że są prawdziwe.

Reklama

Pudło z Pokémonami Paula już kiedyś było na aukcji

Kolekcjonerzy zwrócili uwagę na pudełko, którym pochwalił się w mediach społecznościowych Paul Logan i ostrzegają, że inwestycja może okazać się jedną z największych wtop. Jeden z użytkowników strony fanowskiej TCG PokéBeach twierdzi, że identyczne pudło pojawiło się w ofercie już 29 marca 2021 roku i zostało sprzedane znacznie poniżej wartości, za - bagatela - 72 500 dolarów.

Wtedy pojedyncze pudełka z kartami osiągały kwoty rzędu 430 000 dolarów. Pełny set musiałby więc kosztować około 2,6 miliona dolarów. Osoba, która zaoferowała najwyższą cenę, wycofała się ze sprzedaży, gdy sprzedawca nie pozwolił jej sprawdzić pudełka przed zakupem. To musiało zapalić czerwone lampki w głowach inwestorów.

Użytkownik zwrócił również uwagę na kilka innych kwestii: kod kreskowy oraz taśmę, którą oklejone jest pudełko. To sugeruje, że zakup Logana może nie być jedynym w swoim rodzaju pudłem pełnym kolekcjonerskich kart Pokémonów. Co tak naprawdę się w nim znajduje i jaką ma wartość? Taką, w jaką będzie chciał uwierzyć kolejny kupujący.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta Pokemon sprzedana za astronomiczna kwotę. Pozwoliło to ustanowić nowy rekord

Pojedyncza karta Pokémon sprzedana za 360 tys. dolarów

The Pokémon Company nie nadąża z drukowaniem kart

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokémon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy