Reklama

Popularny YouTuber kupił kartę Pokemon za 150 tysięcy dolarów

​Logan Paul ujawnił właśnie, że wydał właśnie mały majątek na kolejną rzadką kartę kolekcjonerską.

25-latek odkupił właśnie pierwszą edycję karty Charizard od słynnego fana, Króla Pokemonów, czyli Gary’ego znanego z telewizyjnego show Pawn Stars. I choć Logan Paul od dawna “pracuje" na YouTube, to naprawdę głośno zrobiło się o nim dopiero w tym roku, kiedy we wrześniu zdecydował się zakupić podstawowy booster pierwszej edycji Pokemon za... 216 tysięcy dolarów. Wydaje się więc, że społeczność Pokemon Trading Card Game zyskała nowego idola albo obiekt nienawiści, gdyż mało kogo stać na takie wydatki na hobby.

Bo choć karta Charizarda może się pochwalić idealną kondycją, 10 w skali PSA, to wciąż mówimy o 150 tysiącach dolarów i nie ma tu większego znaczenia, że tylko ok. 100 podobnych kart istnieje gdzieś na świecie. Co ciekawe, Logan Paul pierwotnie poleciał do Las Vegas, żeby spróbować kupić kartę Charizard o ocenie 10 w skali Beckett BGS, która jest jeszcze rzadsza i wiadomo jedynie o 2 istniejących egzemplarzach, obu w rękach Pokemon Kinga. Jak się jednak szybko okazało, ten nie miał zamiaru pozbywać się żadnej z nich, chociaż influencer oferował mu ogromne sumy.

Reklama

Walizka wypchana 150 tysiącami zielonych pozwoliła jednak na zakup wspomnianego Charizarda PSA, który był jedynym brakującym ogniwem kolekcji Logana Paula (tak, słynne zbierze je wszystkie!), choć Król Pokemonów przekonywał, że nie chodziło wcale o pieniądze: "W tym momencie dbam o Twoje uczucia bardziej niż o moje własne. Chcę, żebyś wiedział, że nie chodzi o pieniądze".

Przypominamy, że Gary jest znany z najbardziej kompletnej i cennej kolekcji kart Pokemon TCG na świecie, a zrobiło się o nim głośno, kiedy pojawił się z nią w 14. sezonie programu Pawn Stars. Co jednak ciekawe, dopiero teraz przyznał, że nigdy nie chciał sprzedawać swoich skarbów, a jedynie zdobyć nieco sławy przez pojawienie się w TV. Co więcej, chociaż zapewniał, że trudno mu było rozstać się z kartą sprzedawaną Loganowi Paulowi, to na osłodę ma jeszcze... 6 identycznych! Mówiąc krótko, gdyby tylko chciał, byłby bardzo bogatym człowiekiem.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy