Reklama

Karta Pokemon sprzedana za astronomiczna kwotę. Pozwoliło to ustanowić nowy rekord

​Jeśli macie w swoim zbiorze rzadki okaz karty Pokemon, może warto byłoby ją spróbować wystawić na aukcję? Na jednej z nich sprzedano kartę kolekcjonerską za astronomiczną kwotę, ustanawiając zarazem nowy rekord.

Nie jest tajemnicą, że karty Pokemon osiągają niekiedy astronomiczne wartości i nie inaczej jest w przypadku jednej z takich kart sprzedanych na aukcji za 666 tys. dolarów, co pozwoliło przy okazji ustanowić nowy rekord w sferze kart kolekcjonerskich.

Zestaw trafił do kategorii "PSA GEM-MT 10", dla tych, którzy nie wiedzą, oznacza to, że kolekcja jest w stanie "praktycznie idealnym" i "dopuszcza się drobne niedoskonałości druku jeśli nie wpływają one negatywnie na ogólny wygląd karty".

Nie chodzi jednak tylko o kolor oraz krawędzie. Aby karty kwalifikowały się do GEM-MT 10, "obraz musi być wyśrodkowany na karcie z tolerancją nieprzekraczającą 55/45 do 60/40 procent na przedniej stronie i 75/25 procent na odwrocie".

Reklama

Pakiet, który osiągnął tak astronomiczną wartość kolekcjonerską, zawiera kartę Charizard z pierwszej edycji, co było w tej sytuacji kluczowe. W przeszłości streamer i raper Logic wydali 226 000 dolarów, aby kupić tę kartę, ale nie jest to najwyższa cena za którą kiedykolwiek sprzedano tego rodzaju przedmiot. Karta Blastoise, jedna z zaledwie dwóch wydrukowanych w celach prezentacyjnych do zatwierdzenia przez Nintendo, uzyskała na aukcji wartość 360 tys. dolarów.

Bez wątpienia rok 2021 będzie dla Pokemonów dość ważny bowiem marka obchodzi 25. urodziny i z tej okazji zostanie zorganizowane specjalne wydarzenie, podczas którego nie zabraknie gwiazd. Swój udział potwierdziła Katy Perry, która - jak sama przyznała - z Pokemonami jest związana od dziecka.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy