Reklama

Camelot Unchained: Nowe MMO w świecie arturiańskim

Kolejne projekty pojawiają się na Kickstarterze jak grzyby po deszczu. Wkrótce trafi tam kolejny - w przyszłym miesiącu wystartuje zbiórka na Camelot Unchained, sieciówkę garściami czerpiącą z legend arturiańskich, powstającą w studiu City State Entertainment.

City State Entertainment to studio założone nie przez byle kogo - to twór Marka Jacobsa, byłego szefa Mythica odpowiedzialnego m.in. za Dark Age of Camelot. Nowa gra jego ekipy - Camelot Unchained - opierać ma się na trzech głównych fundamentach.

Najistotniejszym będzie Realm vs. Realm, czyli starcia pomiędzy trzema rywalizującymi ze sobą królestwami: Arthurian, Tuatha De Danann i Viking. Frakcje zawalczą o dominację w fantastycznym świecie będącym wariacją na temat Camelotu i europejskich legend. Developerzy obiecują, że wszystkie elementy powiązane z RvR mają wspierać bezustannie trwającą pomiędzy stronnictwami wojnę, choć niestety nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób.

Reklama

Kolejnymi fundamentami gry będą gildie i możliwość budowania własnych mieszkań, a także "napędzana przez graczy ekonomia". Ta ostatnia obejmować ma także crafting i przedmioty wytworzone przez użytkowników.

Pieniądze na realizację projektu zespół Jacobsa ma zamiar zdobyć za pomocą Kickstartera. Dlaczego? Jak twierdzi, tworzony przez jego ekipę typ sieciówki dociera zazwyczaj do zbyt małej liczby osób, by zainteresować grą dużego wydawcę. Stąd pomysł, by zorganizować internetową zbiórkę. To także dobry sposób na przeprowadzenie swoistego badania rynkowego - jeśli kickstarterowa kampania odniesie sukces, inni inwestorzy może przekonają się, że warto wyłożyć dodatkowe pieniądze na produkcję.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje