Call of Duty. Modern Warfare 2 przebija właśnie całkowitą sprzedaż Vanguarda

Call of Duty: Modern Warfare 2 odniósł ogromny komercyjny sukces i nie jest to określenie na wyrost. Według raportów najnowsze dzieło z kultowej już serii strzelanek przebija pod względem sprzedaży poprzednią część, Vanguarda, z debiutem w ubiegłym roku.

Modern Warfare 2 i niekończące się sukcesy

O tym, że sequel wysoko ocenianego Modern Warfare (2019) jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku, wiedzieliśmy już od dawna. Nikt jednak, na czele z wydawcami z Activision, nie spodziewał się aż tak dużego sukcesu.

Kilka dni temu na łamach naszego serwisu informowaliśmy, że Modern Warfare 2 zarobiło od swojej premiery ponad miliard dolarów. Na osiągnięcie tego kamienia milowego nowa produkcja potrzebowała zaledwie 10 dni. Dane udostępnione przez producentów wskazują również, że w tym samym czasie gracze nabili już przeszło 200 mln godzin i rozegrali miliard meczów.

Reklama

Teraz z kolei Modern Warfare 2 może osiągnąć na swojej drodze kolejny duży sukces. Według serwisu Gamesindustry gra jest na najlepszej ścieżce do pobicia całkowitej sprzedaży poprzedniej części serii. Mowa oczywiście w tym przypadku o Call of Duty: Vanguard, które na rynku pojawiło się dokładnie rok temu. W samym pierwszym tygodniu najnowszy CoD przebił sprzedażowo Vanguarda aż o 125%.

Nie trzeba dodawać, że MW 2 debiutowało pod koniec października bieżącego roku, więc od premiery tej części minęły zaledwie dwa tygodnie. To w całej okazałości odzwierciedla, o jak dużym sukcesie mówimy w kontekście najnowszego Modern Warfare’a. Z kolei jest to również dowód na to, że Vanguard od samego początku nie zainteresował zbyt dużej rzeszy.

Czy możemy już powoli mówić o tym, że Activision zmazało ubiegłoroczną plamę? Wiele na to wskazuje. Jeśli Modern Warfare 2 będzie otrzymywał regularne aktualizacje, a i z czasem sama cena gry ulegnie pomniejszemu, to do produkcji przypłyną kolejne fale graczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy