​Call of Duty: Modern Warfare 2. Ile zajmuje gra? Zaskakująco mało!

Już tylko dni pozostały do oficjalnej premiery długo wyczekiwanej gry Call of Duty: Modern Warfare 2. Z całą pewnością fani serii zaczynają odliczanie, tymczasem my poznaliśmy rozmiar gry i podpowiadamy, ile miejsca na dysku musicie przygotować specjalnie na ten gorący debiut.

Modern Warfare 2 pojawi się w powszechnej dystrybucji już 28 października. Przez ostatnie tygodnie deweloperzy z Infinity Ward uraczyli nas mnogą liczbą zwiastunów i zapowiedzi. Dowiedzieliśmy się więcej o sprzętowych wymaganiach gry, a także poznaliśmy masę nowości, które przywitają wszystkich pecetowych graczy.

Reklama

Call of Duty: Modern Warfare 2 - Rozmiar gry. Ile zajmuje na dysku?

A co z rozmiarem gry? Czy do jej uruchomienia niezbędne będą tylko te najpojemniejsze dyski? Okazuje się, że nie do końca. Modern Warfare 2 nie będzie ważył dużo, uwzględniając oczywiście obecne standardy panujące w branży gier wideo.

Sama podstawowa wersja gry zajmie ledwie ponad 36 gigabajty na konsoli PlayStation 5. Reszta danych podzielona została na pakiety zawierające m.in. dwie kampanie, tryb kooperacyjny czy wieloosobowy. Gracze mogą dowolnie wybierać sobie, które paczki zachować, by odciążyć dysk. I tak np. dwie kampanie zajmować będą niespełna 17 GB, Warzone 2 - 2,5 GB, kooperacja - 2,6 GB, a tryb multiplayer niecałe 5 GB.

Powyższe zestawienia dotyczą wspomnianej konsoli PlayStation 5. Na PS4 rozmiar gry i paczek nie różni się jakoś bardzo istotnie z wyjątkiem drugiej paczki z kampanią, która waży 11,5 GB. Jeśli chodzi z kolei o platformę PC, to producenci zadeklarowali w wymaganiach sprzętowych, że MW 2 w wersji podstawowej będzie ważyć ok. 72 GB.

Uczciwie trzeba przyznać, że Modern Warfare 2 nie będzie zajmować dużo przestrzeni dyskowej w konfrontacji do innych gier z serii Call of Duty. Dla przykładu Black Ops Cold War wymaga ponad 200 GB miejsca, a Warzone niewiele mu w tej kategorii ustępuje, bowiem graczom ta produkcja pochłania niekiedy nawet 170 GB danych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy