Call of Duty Next - Activision zdradza szczegóły multiplayera Modern Warfare 2

​Na dzień przed rozpoczęciem pierwszych beta testów Call of Duty: Modern Warfare 2 dostaliśmy szczegóły multiplayera. Infinity Ward zaprezentowało wprowadzone zmiany podczas minionego Call of Duty Next.

Nowy Gunsmith kończy grind po dodatki

Gunsmith w Call of Duty: Modern Warfare 2 pod pewnymi względami wraca do upragnionej przez weteranów przeszłości i pozwala nam założyć tylko pięć dodatków do broni. W ramach delikatnego skomplikowania sytuacji dodatki podzielone zostają jednak na uniwersalne oraz ekskluzywne dla konkretnej "platformy".

Dodatki uniwersalne (Muzzle, Underbarrel, Ammunition, Laser i Optic), jak sama nazwa wskazuje, mogą być używane do wszystkich broni. Oznacza to, że wszystkie dodatki w tych kategoriach odblokowujemy tylko raz i możemy używać ich do wszystkich broni, niezależnie od ich poziomu. Rozpoczynając grę nowym karabinem czy SMG, będziecie mieli dostęp do szerokiej gamy dodatków.

Reklama

Drugi rodzaj dodatków (Receiver, Barrel, Magazine, Stock i Rear Grip) to dodatki ekskluzywne dla konkretnej "platformy". W ramach Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie obowiązywał termin "Weapon Platform" określający konkretny rodzaj broni.

W kategorii "Tempus Armamanets’ M4 Weapons Platform" znajdują się M4, M16, 556 Icarus LMG, FTac Racon Battle Rifle oraz FSS Hurricane SMG. Wspomniane pięć pozostałych dodatków będziemy musieli odblokowywać więc dla konkretnej platformy.

System perków postawiony na głowie

Atuty wracają w pewnym sensie do czasów Modern Warfare 3. Podczas tworzenia klasy Infinity Ward planuje zaoferować graczom system, który jest dosyć daleki od tego, do czego przyzwyczaiły nas ostatnie odsłony Call of Duty.

Tworząc klasę postaci, będziemy wybierać zestaw czterech perków. Dwa z nich nazywane są podstawowymi perkami, a dwa kolejne to "bonus" i "ultimate". Podstawowe perki będą aktywne od samego początku meczu. Dwa pozostałe atuty aktywują się z kolei w trakcie trwania meczu.

Bazowo perk bonusowy aktywuje się po czterech minutach gry, a perk ultimate po kolejnych czterech minutach. Możemy przyspieszyć jednak ten proces, zdobywając punkty, eliminacje i asystując naszym sojusznikom. Im lepiej radzimy sobie podczas walki, tym szybciej w nasze ręce trafią wszystkie cztery perki.

Nowe mapy, Raidy i zmiany w gameplayu

Zaczynając od końca, na pierwszy rzut oka Modern Warfare 2 wygląda na tytuł bardzo podobny gameplayowo do swojego poprzednika z 2019 roku. Infinity Ward zdecydowało się jednak na dwie, duże zmiany w rozgrywce. Z Warzone oraz multiplayera znika słynny, używany od lat slide cancel, a dodatkową mobilność podczas walki ma nam dostarczyć dolphin dive.

Mapy, podobnie jak w Modern Warfare 2019, zostaną z kolei podzielone na dwa rodzaje - Battle oraz Core. Te pierwsze to duże mapy w stylu Ground Wara, które będą równocześnie różnymi lokacjami z mapy Al Mazrah z Warzone 2. Mapy Core to z kolei klasyczne 6v6. Jak na razie wiemy o dwóch mapach Battle (Sariff Bay, Sa’id) oraz pięciu mapach Core (Valderas Museum, Farm 18, Mercado Las Almas, Breenbergh Hotel, Marina Bay Grand Prix).

Infinity Ward jasno dało również do zrozumienia, że planują regularnie wspierać Modern Warfare 2 i content na premierę będzie jedynie początkiem. Oprócz premiery Warzone 2 16 listopada dużym wydarzeniem w rozwoju gry ma być debiut Raidów. Będą to podobno trzyosobowe aktywności w stylu Destiny, gdzie graczom przyjdzie walczyć z AI. Podobnie jednak jak w przypadku DMZ, o którym nie dowiedzieliśmy się wiele podczas Call of Duty Next, na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać.

Call of Duty: Modern Warfare 2 od 16 września wchodzi w etap beta testów, najpierw na PlayStation, później na pozostałych platformach, a premiera gry ma nastąpić 28 października.

Chcesz przetestować wersję beta?

Kody zdobyć można w bardzo prosty sposób - wystarczy wejść na tę stronę, podać maila i czekać na kod.

Aby zrealizować kod do wersji beta Call of Duty: Modern Warfare II:

  • Odwiedź stronę www.callofduty.com/betaredeem
  • Zaloguj się/utwórz nowe konto Call of Duty, a następnie wprowadź swój kod i wybierz platformę oraz region;
  • W kolejnym kroku powinna zostać pokazana informacja o sukcesie realizacji kodu (jeżeli się nie pojawiła, daj nam znać);
  • Wspomniana w kroku powyższym strona potwierdzi, że zarejestrowałeś się w otwartej becie Call of Duty: Modern Warfare II, ale nie będzie zawierała specyficznego dla platformy kodu do pobrania bety;
  • Konkretny kod do podanej przez ciebie na stronie platformy zostanie wysłany do użytkowników w wiadomości e-mail w późniejszym terminie, bliżej rozpoczęcia bety;
  • Kod, który otrzymasz drogą mailową, będzie można zrealizować na wybranej przez ciebie platformie.
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy