Bloober Team chciał stworzyć grę z obcym i z akcją w... średniowieczu

​Polskie studio Bloober Team planowało stworzyć grę z ksenomorfami, której akcja toczyłaby się w wiekach średnich.

Krakowianie ukrywali swój projekt pod kryptonimem Black i mieli już gotową koncepcję. Według najnowszych doniesień, twórcy myśleli o połączeniu skradanki ze strzelanką, w której gracz byłby osaczony przez znane z filmów  z serii "Obcy" ksenomorfy.

Co ciekawe, akcja gry miała się toczyć w średniowieczu. W pierwszym zwiastunie planowano pokazać tylko historyczny kontekst oraz wspomnieć o pewnym kulcie. Dopiero w drugim mieliśmy się dowiedzieć, że obiektem owego kultu jest doskonale nam znany obcy.

Niestety, nie udało się. Pomysł Bloober Team spodobał się nawet wytwórni 20th Century Fox, czyli właścicielowi praw do marki "Obcy". Jednak w ramach podpisanej umowy swoje trzy grosze mógł dorzucić Disney - i zrobił to. Myszka Miki sprzeciwiła się powstaniu gry i krakowski deweloper musiał zmienić koncepcję.

Reklama

Black wciąż powstaje, ale...

No właśnie, Bloober Team co prawda nie chwali się pomysłem na grę o obcym i nie potwierdza ostatnich doniesień, ale swego czasu studio poinformowało, że projekt przeszedł znaczące modyfikacje. Produkcja skrywana pod nazwą kodową Black wciąż powstaje, ale teraz to zupełnie co innego, niż początkowo planowano.

A co dokładnie, być może przekonamy się jeszcze w tym roku. Nie mielibyśmy także nic przeciwko temu, aby potwierdziły się plotki, że Bloober Team pracuje nad nową odsłoną serii Silent Hill.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bloober Team
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy