Beyond Good and Evil 2. Według Ubisoftu powstanie gry nie jest zagrożone

To był ciężki tydzień dla Ubisoftu, ale w całym natłoku kiepskich informacji jest jedno światełko w tunelu - Beyond Good and Evil 2 - o ile oczywiście twierdzenia Ubisoftu są prawdziwe.

Skull and Bones opóźnione, trzy tajemnicze projekty zostały skasowane, sprzedaż Mario + Rabbids oraz Just Dance 2023 nie spełniła oczekiwań a sam Ubisoft miał problemy ze znalezieniem poważnego inwestora - a to tylko informacje z jednego tygodnia. Na szczęście są też dobre wiadomości - wciąż trwają prace nad Beyond Good and Evil 2. Nic dziwnego, że fani mogli się obawiać o losy tej gry, biorąc pod uwagę, w jak głębokim kryzysie wydaje się być obecnie francuski wydawca, a i samo BG&E2 nie uniknęło już opóźnień.

Reklama

Długie milczenie w sprawie rozwoju gry również nie napawało optymizmem. Szczęśliwie jednak, firma postanowiła zabrać głos i uspokoić zaniepokojonych graczy. Gra żyje i ma się dobrze, to znaczy projekt ciągle jest rozwijany. To wszystko czego dowiedzieliśmy się na ten temat, ale lepsza taka aktualizacja niż żadna. Ubisoft mógłby jednak zlitować się nad graczami i ujawnić nieco więcej, szczególnie, że prace nad tym tytułem trwają już od bez mała 15 lat, a takie podejście na pewno poprawiłoby reputację wydawcy wśród graczy.

Raczej nie ma szans na to, by Beyond Good and Evil 2 pojawiło się w sklepach w tym roku, na szczęście - o ile znowu nic złego się nie wydarzy - rok ten jest dość mocno obsadzony premierami. Oczywiście wszyscy najbardziej czekają na Skull and Bones, ale też na The Division Heartland i Avatar: Frontiers of Pandora

W tym roku powinno też zadebiutować ujawnione niedawno Assassin's Creed Mirage, które będzie wyjątkową grą w portfolio wydawcy, bo jednorazowym powrotem do gier mniejszych i bardziej liniowych. W końcu ostatnie raporty i analizy wykazały przecież, że takie gry znajdują mniej odbiorców niż gry-usługi z otwartym światem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ubisoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama