Avatar: Adaptacja wielkiego dzieła w wirtualnym świecie

​W grudniu ubiegłego roku w kinach pojawił się film "Avatar: Istota Wody". Produkcja ta była sequelem głośnego filmu z 2009 roku. Teraz studio TeaserPlay postanowiło stworzyć nieoficjalny zwiastun gry wideo.

"Avatar" przełomowym filmem

"Avatar" po raz pierwszy pojawił się na wielkim ekranie w 2009 roku. Film wyreżyserowany przez Jamesa Camerona - twórcę miedzy innymi słynnego "Titanica", "Terminatora" czy "Rambo II". Akcja "Avarara" dzieje się w 2154 roku. Głównym bohaterem jest Sully, weteran wojenny, który sparaliżowany został od pasa w dół w wyniku walk na polu bitwy. Po stracie brata bliźniaka zatrudnia się on w firmie, która w efekcie pozwala tworzyć tytułowe "Avatary".

Produkcja została stworzona przy pomocy nowatorskich środków technologicznych. Film zdobył aż trzy statuetki Oscara w 2010 roku (najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia oraz najlepsze efekty specjalne). Był to jeden z pierwszych filmów stworzonych za pomocą nowoczesnych kamer 3D, co znacząco wpłynęło na popularność tej technologii.

Reklama

W grudniu 2022 roku w kinach pojawił się sequel produkcji sprzed 14 lat - "Avatar: Istota Wody". Studio TeaserPlay postanowiło z tej okazji zaprezentować trailer... gry "Avatar", czyli wirtualną adaptację tego, co widzimy na ekranie. Efekty są niesamowite.

Piękny, nieoficjalny zwiastun "Avatara"

Na nieco ponad dwuminutowej projekcji widzimy głównego bohatera filmu, który przemierza lasem. Na niebie mijają go lecące statki powietrzne. Użyta technologia Unreal Engine 5 od Epic Games doskonale pokazuje nam, jak gry wideo potrafią być realistyczne. Uwagę zwraca przede wszystkim oświetlenie, które stoi na najwyższym możliwym poziomie.

W dalszej części postać wskakuje na wielkiego, latającego stwora i za jego pomocą przemierza dalsze kilometry. Trzeba przyznać, że ten koncept robi wielkie wrażenie. Pracownicy TeaserPlay po raz kolejny przyłożyli się znakomicie do wykonywanej pracy i "Avatar" jako gra z pewnością podbiłby rynek gier wideo.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy