Beyond Good & Evil 2 nadal powstaje

Beyond Good & Evil 2, mimo chwilowej ciszy jaka zapadła nad tym projektem, nadal jest tworzone. Procesu produkcji nie zakłóciło nawet odejście jednego z kluczowych pracowników.

Do zespołu pracującego nad sequelem Beyond Good & Evil 2 dołączyła Sarah Arellano, która przy projekcie obejmie rolę głównej scenarzystki. Sarah niegdyś pracowała między innymi dla Blizzarda i Volition, a swoje dołączenie do zespołu BG&E2 obwieściła oficjalnie na swoim koncie na Twitterze. W Blizzardzie Sarah pracowała między innymi przy World of Warcraft, w Volition przy Saints Row.

Reklama

20 lat oczekiwania

Od momentu, kiedy gracze otrzymali jakieś konkretne informacje na temat prac przy BG&E2 minęły lata, a pierwsza część swoimi korzeniami sięga jeszcze czasów Nintendo GameCube - gra zadebiutowała pod koniec 2003 roku, blisko 20 lat temu. Sequel ma mocno czerpać z oryginału, jednocześnie dostarczając graczom świetną historię w realiach science-fiction i uniwersum zbudowanym z wielu planet, które można eksplorować.

20 lat ciszy

Oprócz zmiany na stanowisku głównej scenarzystki, mamy jeszcze jedno potwierdzenie, że projekt nadal trwa - jest to lista aktualnych projektów Ubisoftu, będąca częścią dokumentacji finansowej firmy. Natomiast szkoda jednak, że od 2019 roku nie widzieliśmy właściwie żadnego nowego materiału z gry. Trzy lata temu gracze spragnieni nowości na temat sequela otrzymali serię streamów na żywo, podczas których autorzy opowiadali o postępie prac.

Kontrowersje wokół autora

Pierwsze Beyond Good & Evil było dziełem wyobraźni Michela Ancela, którego powinniście kojarzyć między innymi jako autora Raymana. Jednak w 2020 roku Michel ogłosił, że na zawsze opuszcza branżę gier i chce się skupić na prowadzeniu rezerwatu dzikiej przyrody. Po jego odejściu jedna z francuskich gazet ujawniła, że jego podejście do pracy oraz brak specjalnego przywiązania do projektu sequela były przedmiotem wielu skarg ze strony współpracowników. W odpowiedzi Ancel napisał, że są to jedynie słowa kilkorga osób, którymi kierują złość i zazdrość. Od tamtej pory o grze zrobiło się niepokojąco cicho, brak też jakichkolwiek oficjalnych informacji na temat możliwej daty premiery.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Beyond Good & Evil 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama