Reklama

Battlefield V opóźniony o miesiąc

​Battlefield V ma nową datę premiery - 20 listopada. Sieciowa strzelanka miała pierwotnie ukazać się miesiąc wcześniej, 19 października. Twórcy tłumaczą, że chcą dopracować rozgrywkę na bazie opinii zebranych z testów alpha, ale mało kto im wierzy.

Firma inwestycyjna Cowen Group już wcześniej w tym miesiącu szacowała, że liczba zamówień przedpremierowych nie jest najwyższa, ponieważ nowa strzelanka Electronic Arts ma w tym roku bardzo mocną konkurencję.

Electronic Arts zdecydowało pierwotnie, że BF5 ukaże się 19 października, co stanowiło spory problem, ponieważ Call of Duty: Black Ops 4 ukaże się w tym roku nie w listopadzie, jak zawsze, lecz także w październiku, 12 dnia miesiąca.

Rywalizacja CoD kontra BF to jednak nic nowego. Większym kłopotem jest fakt, że już 26 października na sklepowe półki trafi Red Dead Redemption 2, czyli jednak z najbardziej oczekiwanych pozycji nie tylko tego roku, lecz całej generacji.

Reklama

Battlefield 5 był więc "wciskany" pomiędzy młot i kowadło. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Titanfall 2 w 2016 roku. Strzelanka była świetna, ale sprzedała się słabo, ponieważ "wrzucono" ją pomiędzy Battlefield 1 oraz Call of Duty: Infinite Warfare.

Do tego dochodzą wieści o kolejnych brakach. BF5 miał zadebiutować, ale w dniu premiery w grze zabraknie opcji zabawy battle royale, kooperacji w ramach trybu Sił Połączonych, czy też możliwości dostosowania wyglądu pojazdów.

Wszystko to sprawiło, że Electronic Arts wyciągnęło odpowiednie wnioski i zdecydowało się na przełożenie daty premiery, zapewne po gruntownym przejrzeniu informacji na temat wyników sprzedaży przedpremierowej.

Oficjalne stanowisko jest oczywiście takie, że twórcy "wykorzystają dodatkowy czas na wprowadzania ostatecznych poprawek w podstawowej rozgrywce, by w pełni zrealizować wizję" - napisano w komunikacie.

Wydawca dodał także, że nie zmienia planów w związku z otwartymi testami beta - te nadal startują 6 września. Podsumowując, Battlefield V ukaże się 20 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy