Reklama

Battlefield 2042 pod gradem krytycznych opinii podczas otwartych testów

​Obecnie w Battlefield 2042 trwają otwarte beta testy. Najnowsze, flagowe dzieło od Electronic Arts ma ukazać się w pełnym wydaniu już 19 listopada tego roku. W sieci pojawia się jednak wiele opinii, że wojenna produkcja nie jest jeszcze gotowa na swoją premierę. Wszystko przez liczne błędy i nędzną póki co optymalizację.

Każdy fan strzelanek z serii Battlefield skrupulatnie wyrysował w swoim kalendarzyku środek listopada, jako premierę nowej wojennej gry z owej serii, która na rynek ma wprowadzić całkiem sporo świeżości i zupełnie odmieniony klimat w futurystycznym wydaniu.

Otwarte beta testy, które obecnie prowadzone są na wszystkich platformach nie napawają jednak optymizmem. Wielu graczy, którzy mieli okazje skosztować najnowszego dzieła od Electronic Arts narzeka na masę błędów, glitche i problemy ze spadkiem ilości klatek na sekundę podczas rozgrywki.

Reklama

"Stałe spadki klatek na sekundę. Dziwne miganie. Ogromne opóźnienie" - w takich słowach podsumował krótko obecny gameplay jeden z graczy, który testował Battlefield’a na konsoli PS5.

Inny z użytkowników również nie szczędził gorzkich słów wobec nowego dzieła od EA, stwierdzając po prostu, że obecny stan produkcji nie nadaje się do gry. Co ciekawe, niemal na wszystkich platformach, na których ma powstać Battlefield 2042, dzieją się podobne rzeczy.

Wśród opinii najczęściej pojawiają się właśnie spadki klatek na sekundę, które momentalnie niwelują jakikolwiek komfort podczas gry. Wielu uskarża się także na niespodziewane ścięcia i nagłe, nieprzewidziane rozłączenia z serwerów.

Nie jest wielką sensacją, że każde beta testy rządzą się swoimi prawami. Po to właśnie są owe testy, by lepiej poznać istniejące błędy oraz ich przyczyny, tak by twórcy mogli szybko zażegnać napotykane problemy. Docelowo chodzi o wydanie kompletnej produkcji na zapowiedziany czas. Wszystko wskazuje jednak na to, że przed developerami z DICE jeszcze sporo mozolnej pracy nad finalnym dziełem - Battlefield 2042.

Premiera gry przewidziana została na 19 listopada (PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox X/S).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje