Atomic Heart: Kompozytor muzyki przekaże pieniądze z gry na Ukrainę

​Atomic Heart to gra, która w ostatnich miesiącach wzbudzała sporo emocji w środowisku graczy. Twórcy byli oskarżeni o współpracę z rosyjskim rządem, czemu zaprzeczyli. Teraz kompozytor muzyki zdecydował się przekazać pieniądze dla Ukrainy.

Kontrowersje wokół nadchodzącego Atomic Heart

Atomic Heart to jedna z najciekawiej zapowiadających się premier, które mają nadejść w lutym. W tytule tym przenosimy się do futurystycznego Związku Radzieckiego, a naszym zadaniem jest okiełznanie zmutowanych istot, przerażających machin i mocarnych robotów, które zbuntowały się przeciwko swoim twórcom. Za produkcję odpowiada rosyjskie studio Mundfish. Wokół produkcji narosło jednak mnóstwo kontrowersji.

Reklama

Producenci zostali niedawno oskarżeni o to, że zbierają dane od swoich użytkowników na użytek władz rosyjskich. Dowody na ten proceder ujawnił serwis AIN.Capital. Według autorów tego tekstu w jednym z podpunktów polityki prywatności jest odniesienie do przekazywania danych osobowych na rzecz rosyjskiego rządu.

Mundfish oczywiście wszystkiemu zaprzeczało, ale patrząc na to, że w Rosji większość sfer życia podporządkowanych jest władzom państwa, nie każdy uwierzył w te wytłumaczenia. Teraz jeden z twórców, a konkretnie kompozytor ścieżki dźwiękowej Mick Gordon wykonał ważny gest wobec Ukrainy.

Słynny kompozytor przekaże pieniądze na pomoc Ukrainie

Gordon jest jednym z najbardziej znanych kompozytorem muzyki do gier wideo. Australijczyk podczas swojej bogatej kariery pracował przy tak znanych tytułach jak Prey, Doom: Eternal, Wolffenstein: New Order i wielu innych. Dwa lata temu podjął współpracę ze słynnym rockowym zespołem Bring Me the Horizon. Teraz wraz ze studiem ze studiem Murdfish zajmuje się oprawą dźwiękową Atomic Heart.

Muzyk na Twitterze oświadczył, że całą swoją gażę za pracę nad rosyjską grą przekaże na pomoc Ukrainie. Dokładniej pieniądze trafiły na konto Australijskiego Czerwonego Krzyża. Swoje oświadczenie wygłosił w znacznie dłuższej formie.

Zapewne tego typu ruch odrobinę oczyści atmosferę wokół nadchodzącej produkcji. Atomic Heart pojawi się w sklepach już w najbliższy wtorek 21 lutego na konsole oraz komputery osobiste.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Atomic Heart
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy