Reklama

Ark 2 może pojawić się na Xbox Showcase

​Miłośnicy survivali mają przed sobą bardzo ciekawy początek czerwca. Studio Wildcard zapowiedziało właśnie nietypową datę premiery nowego dodatku do Ark: Survival Evolved. Gracze spekulują, że może mieć to związek z sequelem.

Ark: Survival Evolved to bardzo wyjątkowy survival, który pod koniec sierpnia będzie obchodził swoją piątą rocznicę. Od tego czasu do gry trafiło mnóstwo DLC i nowych mechanik, a regularne aktualizacje zapewniły ciągłe wsparcie ze strony społeczności. Nawet teraz, w momencie pisania tego artykułu, do gry zalogowanych jest ponad 40 tysięcy ludzi, co zapewnia Ark: Survival Evolved miejsce w TOP 20 gier Steama.

Fanów gry może dodatkowo zachęcać fakt, że deweloperzy regularnie się z nimi komunikują i jasno mówią, czego mogą spodziewać się w przyszłości. Wildcard w grudniu 2020 roku zakomunikował, że kolejnym, dużym krokiem dla gry będzie sequel. Światło dzienne ujrzał zwiastun Ark 2, który głośnym echem rozszedł się wśród fanów survivali.

Reklama

Po półtora roku od tej zapowiedzi gracze spekulują, że wreszcie możemy dostać jakieś nowe informacje na temat drugiej części. Wildcard zapowiedziało właśnie datę premiery nowej ekspansji do Ark: Survival Evolved. Ma ona pojawić się w niedzielę, 12 czerwca, co jest bardzo nietypowym momentem na debiut. Zazwyczaj deweloperzy decydują się na premiery w piątki, żeby dać graczom cały weekend na zapoznanie się ze wszystkimi nowościami. Wildcard z kolei najczęściej stawiał na wtorki lub czwartki.

Niektórzy sugerują w rezultacie, że może mieć to związek z wydarzeniem Xbox Showcase. Ark 2 ma być konsolowym exclusivem Xboxa Series X/S. Po nadchodzącym evencie Microsoftu gracze oczekują co najmniej kolejnego zwiastuna gry, co zdaje się potwierdzać intrygująca data premiery kolejnej ekspansji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy