Reklama

Among Us VR: Przecieki dotyczące daty premiery gry

​Among Us zrobił naprawdę duże zamieszanie w całej branży gier. Teraz producenci z InnerSloth przygotowują się do wydania tej produkcji z myślą o wersji VR wspierającej technologię wirtualnej rzeczywistości. Kiedy to może nastąpić?

Among Us to tytuł, który na rynku zadebiutował w połowie 2018 roku. Pierwotnie gra ukazała się na urządzeniach z Androidem. Kilka dni później wsparcie otrzymał również iOS, a w listopadzie tego samego roku dzieło od InnerSloth ujrzało również światło dzienne na platformie PC.

Popularny "Among" okazał się być dużą rewolucją na rynku gier, co potwierdza nagroda, która do niego trafiła podczas gali Golden Joystick Awards w 2020 roku. Chodzi oczywiście o statuetkę "najbardziej przełomowej gry". Dzieło amerykańskich deweloperów nie spotkało się jednak z ogromnym sukcesem na samym początku od swojej premiery.

Reklama

Do tego potrzebne było działanie twórców, streamerów i YouTuberów, którzy ochoczo i licznie zaczęli zatapiać się w tym strategicznym wieloosobowym tytule, który (dzięki np. memom internetowym) stał się w pewnym stopniu ikoną popkultury.

Among Us VR z premierą pod koniec 2022 roku?

O tym, że InnerSloth zdecydował się wydać Among Us’a w wersji obsługującej wirtualną rzeczywistość, przy wykorzystaniu Oculust Quest i PS VR wiemy już od 10 grudnia minionego roku. Wtedy bowiem deweloperzy poinformowali w mediach, że takowa gra jest w trakcie przygotowania.

Z kolei 13 kwietnia bieżącego roku zawiadomiono, że więcej szczegółów odnośnie Among Us VR pojawi się już w ciągu tygodnia, czyli najpewniej w okolicy 20 kwietnia.

Co wiemy? Analiza serwisu SteamDB nasuwa pewne wnioski w kontekście możliwej oficjalnej premiery Among Us z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Przecieki z tego portalu wskazują, że to wydanie zagości na rynku 13 grudnia.

Czekacie na Among US VR?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama