Reklama

Among Us dostępny za darmo w Epic Games Store

​Epic Games Store udostępnił następną darmową grę. Tym razem wybór padł na jedno z największych objawień ubiegłego roku - Among Us.

Among Us to kolejna gra, która została udostępniona za darmo w Epic Games Store. Produkcję możemy przypisać do swojego konta do kolejnego czwartku wypadającego 3 czerwca. Właśnie wtedy poznamy też następną tajemniczą produkcję, która będzie oferowana bez opłat.

Among Us to niewątpliwie jedno z największych zaskoczeń 2020 roku, która peak swojej popularności miała we wrześniu kiedy zagrało w nią jednocześnie ponad 400 tysięcy graczy. Przełożyło się to na wyniki oglądalności na Twitch, gdzie tytuł odpalało większość streamerów.

Reklama

Aktualnie produkcja kluczowy boom ma już za sobą i na serwerach przebywa średnio 14 tysięcy użytkowników, ale nadal nie ma prawa narzekać na brak zainteresowania na platformie Amazona. Istnieje opcja, że udostępnienie jej w sklepie Epic doprowadzi do ponownego odrodzenia.

Sukces Among Us jest tym bardziej imponujący, gdyż do sprzedaży trafiła ona w 2018 roku i wtedy nie grało w nią więcej niż 500 osób. Among Us to kooperacyjna gra dla kilku osób. Naszym zadaniem jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu, co należy uczynić wraz z pozostałymi uczestnikami zabawy.

Rozgrywka nie sprowadza się wyłącznie do tych czynności ze względu na obecność sabotażystów, z czego jeden z nich morduje pozostałych, niczego nieświadomych kompanów. Po odkryciu ciała załoga zwołuje zebranie, by wytypować, kto jest tym złym i zdecydować czy wyrzucić go ze statku.

Zdarza się, że o zabójstwo oskarża się nie tego gracza, co trzeba. Dużą rolę odgrywa tutaj umiejętność przekonania ludzi o swojej niewinności i działania w taki sposób, by nie wzbudzać jakichkolwiek podejrzeń.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy