Reklama

Amazon FireTV: Kombajn multimedialny, na którym będzie można też grać

FireTV jest kombajnem multimedialnym, bo nie konsolą. Jak zresztą podaje Amazon, urządzenie nie zamierza jednak bezpośrednio konkurować z dedykowanym sprzętem do grania (chociaż miażdży go niską ceną).

Jego premiera nadeszła szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał, a wśród tytułów startowych pojawił się Minecraft. FireTV ma służyć ludziom, którzy nie mają konsol. Można na nim oglądać filmy, seriale, słuchać muzyki, przeglądać zdjęcia i tak dalej - ale skupmy się na grach.

Na razie potwierdzono wsparcie Disneya, Gameloftu, EA, Segi, Ubisoftu, Double Fine, 2K oraz Telltale Games. Amazon zapowiada, że w przyszłym miesiącu będą już "tysiące" gier. Wiecie, co to oznacza: Android. Sterować będziemy pilotem, aplikacją, która w przyszłym miesiącu pojawi się na tabletach albo dedykowanym kontrolerem (w sklepach od 24 kwietnia).

Reklama

Cena pada wynosić będzie 40 dolarów. W opakowaniu z nim znajdziemy też 1000 Amazon coins, za które kupimy gry. No ale właśnie, w co pogramy na pudełku od Amazonu? Pokazano Minecrafta, Monsters University (gra w stylu "endless runner") oraz Asphalt 8.

Swoje gry robi też Amazon Game Studios, szeregi którego ostatnio zasiliły dwie nowe osoby. I to nie byle jakie - do ekipy dołączyła projektantka Portala Kim Swift, która do niedawna pracowała dla Airtight Games.

Z kolei od lutego w zespole znajduje się Clint Hocking, jeden z twórców Far Cry'a 2, który ostatnio był zatrudniony w Valve, skąd odszedł w grudniu ubiegłego roku. Pierwszym tytułem jest kosmiczny shooter z elementami tower defense i multiplayerem - nazywa się Sev Zero. Druga gra nie dostała jeszcze swojej nazwy, jednak pojawi się w niej dinozaur z wyrzutnią rakiet na grzbiecie, więc oczywiście będziecie chcieli w to zagrać.

Udostępniono już zwiastun przedstawiający produkcje (powyżej), które pojawią się na konsoli - Sev Zero dostał osobny trailer, zobaczycie go poniżej. Gry na FireTV kosztować będą przeciętnie 1,85 dolara - o ile w ogóle będą kosztować, bo, rzecz jasna, znajdzie się też pełno tytułów free-to-play.

Ale to nie najważniejsza cena tego dnia. Amazon FireTV - urządzenie z 2 GB RAM-u i czterordzeniowym procesorem - kosztuje 99 dolarów, czyli 300 złotych. Premiera? System dostępny jest od wczoraj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje