10 najpopularniejszych cyfrowych piękności

Poznaj najpiękniejsze bohaterki gier, które zdobyły serca i umysły graczy na całym świecie. Nasze subiektywne Top Ten.

10. Bayonetta

Bayonetta której prawdziwe imię brzmi Cereza, to bohaterka dwóch kultowych gier akcji wyprodukowanych przez Platinum Games. W walce z zastępami aniołów, wiedźma używa broni palnej, białej a także magicznych ataków pozwalających przywoływać demony. Gracze pokochali ją za seksapil i cięty sarkastyczny komentarz w trakcie rozgrywki.

9. Jill Valentine

Jill to policjantka, która pojawia się w wielu grach z serii “Resident Evil". Fani serii Capcomu pokochali ją za bycie zawsze twardą i opanowaną, ale przy tym ponętną babką. Można nią było zagrać również w crossoverowych bijatykach Capcomu. W filmie “Resident Evil 2: Apokalipsa" zagrała ją przepiękna i gibka Sienna Guillory.

Reklama

8. Chun-Li

Chun-Li to jedna z legendarnych wojowniczek serii Street Fighter. Jest oficerką Interpolu pochodząca Chin, mistrzynią stylu walki Kempo. Gracze pokochali ją za delikatność urody i śmiertelną szybkość jej ciosów. Jedynym zewnętrznym objawem zabójczej siły, są uda umięśnione jak u Maradony. Stały się one obiektem niezdrowej fascynacji wielu fanów, szczególnie w Japonii ;)

7. Aeris Gainsborough

Znana przede wszystkim z legendarnego RPG Final Fantasy VII oraz prequeli  Jest ostatnią przedstawicielką ludu Cetra. Jako postać miła, sympatyczna i wyglądająca rozkosznie z lekko świńskimi uszami. Stała się obiektem westchnień graczy i popularną inspiracją dla cosplayerek.

6. Rayne

To półwampirzyca śmiertelnie niebezpieczna dla hitlerowców. Bohaterka trochę już zapomnianych gier “BloodRayne" i “BloodRayne 2". Pierwsza bohaterka gry video, która znalazła się w amerykańskim Playboyu w 2004 roku. Ognistowłosa piękność z gracją morduje nazistów. Czego tu nie lubić? Czekamy na powrót.

5. Yennefer z Vengerbergu

Trzeba przyznać, że wygląd Yennefer w grach CD Projektu jest zdecydowanie podrasowany względem opisów Andrzeja Sapkowskiego, z cyklu wiedźmińskiego. Niezmienna jest burza kruczoczarnych loków i biało-czarne stroje. W grach nie jest jednak niska, a jej twarz wygląda zdecydowanie bardziej szlachetnie. Charakter postaci w interpretacji CD Projekt RED też jest nieco przystępniejszy, ponieważ trauma bezpłodności ustąpiła przy wychowaniu Ciri. Ze względu na burzliwy wątek romansowy, gracze mocno angażują się emocjonalnie w relację z tą postacią.

4. Liara T’soni

Liara to postać z serii Mass Effect, członkini załogi Normandii i drużyny Komandora Sheparda. Uznawana przez swój długowieczny lud za dziecko, ponieważ liczy sobie jedynie 106 lat. Chyba najpopularniejsza postać w wątkach romansowych wybieranych przez graczy, również dlatego że jej niebieskoskóra rasa Asari dostosowuje swoją płeć do wybranego partnera. Bardzo wygodne i nowoczesne.

3. Viconia De’Vir

Bohaterka dostępna jako postać w drużynie w legendarnych grach RPG “Baldur’s Gate" i “Baldur’s Gate 2: Cienie Amn". Pochodzi z rasy Drowów, czyli mrocznych elfów ze świata Forgotten Realms Dungeons & Dragons  Jest kapłanką Shar, która została wydalona ze swojej ojczyzny, Podmroku. Jej natura jest mroczna i brutalna, gardzi słabością, a jednak można ją trochę zmiękczyć wchodząc w quest romansowy ze stworzonym przez gracza protagonistą. Fani serii pokochali ją za złożoność tego wątku, wynikającą z jej nieokrzesanej natury, w odróżnieniu od innych raczej przesłodzonych możliwych romansów. W polskiej wersji językowej głosu użyczyła Gabriela Kownacka

2. Lara Croft

Ponętna archeolożka, wykreowana na symbol sexu przez kampanie reklamowe wykorzystujące modelki do przyciągnięcia uwagi nastoletnich graczy. Kolejne modelki wcielające się w Larę w kampaniach reklamowych i na konwentach dla graczy oraz sama seria, pewnie przeszłaby do historii lat dziewięćdziesiątych. Stało się jednak inaczej za sprawą zaangażowania do filmów Angeliny Jolie,. Hollywoodzka piękność unieśmiertelniła te postać na zawsze. We współczesnych grach, bohaterka dostała dużo głębi charakteru i nie bazuje już wyłącznie na dużych.... możliwościach silnika graficznego ;)

1. Triss Merigold

Jako że jesteśmy w Polsce, królową naszych serc musi zostać postać z Wiedźmina, oczywiście tego growego. Fani uważają, że w wersji CD Projektu Triss o niebo bardziej atrakcyjna. Włosy z koloru kasztanowo-złocistego jakkolwiekby on nie wyglądał, stały się ogniście rude, tak jak jej charakter i flirt. Wybór romansowy większości graczy, obiekt westchnień fanów i inspiracja dla wybitnych cosplayerek.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama