Labyrint The Paths of Destiny - polska gra planszowa

Gra Labyrinth: The Paths of Destiny jest przygodowo-strategiczną grą planszową przeznaczoną od 2-6 graczy.

Jej uczestnicy wcielają się zarówno w wielkich budowniczych starożytnego labiryntu, jak i śmiałków, którym los rzucił wyzwanie. Jeden z nich otrzyma szansę na nowe życie. Zostanie uwolniony przez króla i jako Wybraniec będzie mógł wpłynąć na przyszłe losy pustynnej krainy.

Labirynt nie jest jednak miejscem bezpiecznym. Pełno w nim pułapek, a jego korytarzy strzeże prastary Strażnik. Czy uda się go ominąć? Ważna jest strategia, gdyż każdemu przyjdzie wybrać - czy skoncnetrować się na własnym zwycięstwie, czy utrudnić je innym. To, jaką wybierzesz ścieżkę, zależy tylko od ciebie. Pamiętaj jednak - wygrać może tylko jeden z was.

Reklama

Otoczka fabularna gry:

W czasach zapomnianych przez ludzi, Władca zamożnego Królestwa, odkrył tajemniczy i starożytny labirynt. Nie był to jednak labirynt jakiego wszyscy znamy. Każdy śmiałek, który przekroczył próg labiryntu stawał się jego twórcą. Wszystko zależało od zdolności, umiejętności, a przede wszystkim od szczęścia. Władca postanowił zachować tak ceny skarb, który zarazem był dla niego idealną rozrywką. Na straży labiryntu postawił Strażnika, starego, bezrozumnego Golema. Strażnik nie jest szybki, ale za to bardzo silny i trudno go pokonać.

Królestwo znajduje się na rozdrożach dróg. Dookoła jest pełno obcych, którzy zwiastują kłopoty. Państwo posiada własne niecodziennie zwyczaje oraz wyznaje zasadę: oko za oko, ząb za ząb. Ludzie, którzy przybywają do tej krainy i nie przestrzegają tutejszych obyczajów, zostają zabici.

Władca postanowił jednak, dać dziesięciu z nich szansę. Wybrał zasłużonych i umieścił ich w labiryncie. Tylko jeden z nich może zostać Wybrańcem i ocalić swoje życie. Reszta zginie w męczarniach z głodu i pragnienia. Po drodze czekają na nich różne pułapki i walki z przeciwnikami. Każda postać posiada różne cechy i zdolności, które może wykorzystać w trakcie przejścia przez labirynt. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ trzeba odebrać klucz swojemu rywalowi, bez którego nie otworzy bram, i nie ocali swojego życia. Walka między nimi będzie okrutna i bezduszna.

Premiera gry odbędzie się 18 kwietnia 2011 roku.

(Informacja prasowa)

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama