Reklama

Xbox Series S/X lepiej radzi sobie z grami z PS2 niż PS5

​Retro gaming to bez dwóch zdań mocna strona nowych Xboxów, ponieważ Xbox Series X i S potrafią obsłużyć tytuły sięgające pierwszej generacji konsol Microsoftu. Okazuje się również, że lepiej radzą sobie z tytułami z PS2 od PS5.

Oczywiście, by to w ogóle było możliwe, trzeba najpierw zainstalować stosowny emulator na platformie Xbox Series X lub S, korzystając w tym celu z wbudowanego w nie trybu deweloperskiego. Okazuje się, że w ten sposób konsole bez większych problemów radzą sobie z emulowaniem tytułów z PlayStation 2 i robią to naprawdę dobrze. 

Scena zajmująca się tą dziedziną gamingu od samego startu nowych Xboxów robiła szybkie postępy w tym zakresie i teraz tacy twórcy jak Modern Vintage Gamer pokazują, na co stać te urządzenia, jeśli chodzi o obsługę klasycznych gier z wykorzystaniem emulatora. Na wideo poniżej możecie zobaczyć takie produkcje jak m.in. God of War, Shadow of the Colossus czy God Hand uruchomione na konsoli Xbox Series S, czyli słabszym next-genie giganta z Redmond.

Reklama

Było to możliwe dzięki wykorzystaniu wspomnianego trybu deweloperskiego, który można uruchomić na tym urządzeniu. Pozwala to na odpalenie emulatora RetroArch, który "zapewnia świetną wydajność" zdaniem youtubera Modern Vintage Gamer. Co warto dodać, RetroArch to darmowe narzędzie open-source, działające na wielu platformach, które umożliwia uruchamianie gier spoza ich natywnej platformy.   

Jak więc szybko wytknęli Sony gracze, PS5 nie jest w stanie obsłużyć gier z PS2, a Xbox to potrafi. Niestety, w odróżnieniu od Microsoftu, który mocno postawił na wsteczną kompatybilność, japoński producent zobowiązał się jedynie, że PS5 obsłuży gry z PS4. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy