Reklama

Xbox One ze wsparciem dla klawiatury i myszy

Niestety, taka informacja przede wszystkim brzmi dobrze - możliwość pogrania w konsolową wersję FPS-a na pecetowym zestawie przekonałoby niejednego niezdecydowanego do kupna rzeczonej konsoli. Na razie nie mamy jednak powodu, żeby otwierać szampana.

Ale po kolei: jak pewnie wiecie, będziemy mieli możliwość streamować gameplay z Xboksa One na PC. Ktoś na Twitterze spytał więc Phila Spencera, czy będzie można zrobić na odwrót, czyli używać konsoli jako, powiedzmy, Steam Linka. Jako że podpięta jest do TV, w wielu domach byłoby to zapewne bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Odpowiedział, że pomysł mu się podoba, ale na razie nie ma planów z tym związanych. Dodał jednak, że żeby coś takiego działało, najpierw musiałoby być wsparcie dla klawiatury i myszy. Powiedział, że pojawi się ono wkrótce - klawiatura już działa, muszą tylko dodać mysz.

Reklama

Oczywiście brzmi to jak marzenie, ale trzeba pamiętać, że nie chodzi o wsparcie dla takiego zestawu w każdej możliwej grze - ba, patrząc w przeszłość trudno wyobrazić sobie, żeby możliwość używania klawiatury i myszy pojawiła się w wielu tytułach. Pamiętajmy, że historia zna już co najmniej kilka podobnych przypadków konsol, a żaden z nich nie dotyczy więcej niż kilku gier.

Ale obym się mylił. Fajnie by było.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama