Reklama

PS5 na Amazonie z ceną i datą premiery

​Czyżby amerykański koncern nieco pospieszył się z ujawnieniem szczegółów na temat next-gena Sony? Na to wygląda!

Sony od kilku miesięcy zdradza nam kolejne szczegóły dotyczące nadchodzącej konsoli PlayStation 5 - poznaliśmy już jej specyfikację, przeprojektowanego pada DualSense, zmierzające na nią gry, a ostatnio także wygląd konsoli, który był dla większości z nas sporym zaskoczeniem. Nie da się jednak ukryć, że wciąż nie znamy najważniejszych informacji, a mianowicie dokładnej daty premiery (dotąd wiemy tylko, że będzie to Holiday 2020) oraz ceny konsoli, która może przesądzić o ewentualnym sukcesie konstrukcji.

Na szczęście dziś ostatnie brakujące elementy układanki zdradził Amazon, chociaż nie możemy mieć 100% pewności, że ma rację. Tak czy inaczej, na stronie francuskiego oddziału firmy rozpoczęło się już zbieranie zamówień przedpremierowych, a na dedykowanej konsoli karcie widnieje cena 499,99 EUR oraz data premiery 20 listopada. I choć dopóki Sony nie zajmie oficjalnego stanowiska w sprawie, możemy mówić tylko o plotkach, to nie da się ukryć, że oba elementy zdają się idealnie pasować (szczególnie w połączeniu ze znajomością takich szczegółów jak waga konsoli).

Reklama

Jeżeli chodzi o datę, wielu specjalistów obstawiało listopad jako datę debiutu obu konsol nowej generacji, zarówno PlayStation 5, jak i Xboxa Series X, a do tego 20 listopada to piątek, czyli typowy dla branży gier dzień premier. Ba, mówimy o dacie wypadającej na tydzień przed szaleństwem zakupowym związanym z Czarnym Piątkiem, co wydaje się jeszcze mocniej uprawdopodobniać te informacje. W przypadku ceny jest nieco więcej wątpliwości, bo dotychczasowe przecieki nie były zgodne w tej sprawie, ale i ona jest bardzo prawdopodobna.

Zresztą należy pamiętać, że może i Sony chciało pierwotnie wyżej wycenić swoje urządzenie (były doniesienia sugerujące rekordowo wysokie ceny), ale globalny kryzys związany z pandemią koronawirusa sprawia, że wielu producentów musi zweryfikować swoje zamiary. Co więcej, jak już wiemy dostępne będą dwie wersje sprzętu, w tym jedna tańsza, tylko do obsługi cyfrowej zawartości (bez napędu), która ma kosztować 399,99 EUR. Głos w sprawie zabrał nawet były szef marketingu Xboxa, Albert Penello, który stwierdził, że PlayStation 5 nie może kosztować więcej niż 500 USD, bo to właśnie cena będzie tym razem decydować o sukcesie konsoli i będzie ważniejsza od ekskluzywnych tytułów. Mówiąc krótko, wydaje się, że Amazon ma całkiem sprawdzone dane, ale dopóki Sony ich nie potwierdzi, wiele może się jeszcze zmienić.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy