Reklama

Mionix Zibal 60 - klawiatura mechaniczna rodem ze Szwecji

Mionix Zibal 60 to klawiatura jeszcze do niedawna niedostępna w Polsce. Czy teraz, gdy można ją już kupić nad Wisłą, warto się nią zainteresować?

Mionix to producent, który stworzył tylko jeden model klawiatury. Mowa właśnie o Mionix Zibal 60, która to trafiła do sprzedaży już jakiś czas temu, ale dopiero od niedawna można ją kupić w Polsce. Czy warto to zrobić? Przyjrzyjmy się bliżej temu dość niepozornie wyglądającemu urządzeniu...

Mionix Zibal 60 zapakowano w całkiem ładne opakowanie, w którym znajdujemy także ściągacz do kapsli, naklejkę z logo producenta oraz krótką instrukcję obsługi. Na wstępie warto napisać, że klawiatura została wyposażona w przełączniki mechaniczne Cherry MX Black (to jedyny rodzaj przełączników, z jakimi można ją kupić). Jej głównym przeznaczeniem są gry wideo, ale można ją śmiało zastosować także w pracy biurowej czy pisaniu.

Reklama

Mionix zdecydował się zbudować swoją jedyną (dotychczas) klawiaturę na metalowej ramie. Jest ona ciężka, sztywna, masywna i sprawia wrażenie bardzo solidnej. Klawisze są przyjemne w dotyku (znacznie przyjemniejsze niż na to wyglądają!) i nie wydają żadnych irytujących dźwięków. Od spodu urządzenia umieszczono, rzecz jasna, antypoślizgowe gumy, które bez najmniejszego problemu utrzymują klawiaturę w pożądanej pozycji.

Klawisze są matowe, posiadają wypalone laserowo znaki. Pod nimi znajduje się natomiast podświetlenie o zielonej barwie. Nie ma możliwości jej zmiany, ale można wybrać spośród trzech stopni intensywności świecenia oraz dwóch trybówpodświetlania (może ono objąć całą klawiaturę albo wyłącznie klawisze W, S, A i D). Oczywiście żałujemy, że nie możemy zmienić barwy diod, ale trzeba przyznać, że zieleń, którą emanuje Mionix Zibal 60, bardzo dobrze się sprawdza. Nie męczy wzroku nawet przy dłuższym użytkowaniu i prezentuje się dość efektownie.

Z tyłu klawiatury znajdują się dodatkowe wejścia - audio oraz USB (dwa takie i dwa takie) - pozwalające na podłączenie do niej dodatkowych urządzeń. To pożyteczne rozwiązanie, które powinno przydać się chyba każdemu. Dziwi nas natomiast sposób, w jaki został skonstruowany kabel. Jest on gruby, sztywny i wydaje się, że także podatny na uszkodzenia.

To jednak jedyny minus Mionix Zibal 6, który możemy wskazać. Poza tym o urządzeniu można pisać jedynie pozytywnie. Klawiatura jest solidna, wygodna w użytkowaniu, ładnie podświetlona oraz praktyczna dzięki wzbogaceniu jej o cztery dodatkowe wejścia. Zdecydowanie warto się nią zainteresować, choć trzeba się jednocześnie przygotować na niemały wydatek. Obecnie ceny Mionix Zibal 6 zaczynają się od nieco ponad 500 złotych. Jeżeli jednak chcesz zainwestować w klawiaturę do grania (choć nie tylko), która będzie ci służyć przez lata, być może wydanie tej kwoty będzie jak najbardziej uzasadnione.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje