Microsoft zapewni darmowy zapis w chmurze na Xboksie 360 i ułatwi przeniesienie danych

​Przeniesienie danych z Xboksa 360 do chmury będą mogli przeprowadzić także użytkownicy niekorzystający z abonamentu Xbox Live Gold, co jest dobrą wiadomością w przypadku migracji na Xbox Series X/S.

Microsoft potwierdził, że wraz z premierą Xbox Series wszyscy posiadacze Xboksów 360 będą mogli skorzystać z opcji bezpłatnego zapisywania informacji w chmurze w ramach Xbox Live, co pomoże przenieść dane na konsole nowej generacji. Natomiast biblioteka gier ze starszego urządzenia ma być dostępna na Xbox Series już po jego pierwszym uruchomieniu (oczywiście pod warunkiem, że są one wstecznie kompatybilne). Tym samym firma zrezygnowała z konieczności posiadania w tej sytuacji płatnego abonamentu Xbox Live Gold.

Jeżeli posiadacie już wspomnianą subskrypcję, to progres wrzucicie do chmury nawet w tej chwili. Jest to bez wątpienia miły gest w kierunku chociażby użytkowników konsoli wcześniejszej generacji, którzy nie korzystają ze sprzętu, ale mają na niej ważne dane. Warto wspomnieć, że Xbox Series X trafił już do magazynów, co oznacza, że jego debiut nie jest zagrożony. Do sieci trafiły zdjęcia prezentujące pudełka konsoli umieszczone na paletach, a ponadto na YouTube dodano pierwszy unboxing urządzenia.

Reklama

Wewnątrz opakowania oprócz Xbox Series X znajdziemy instrukcję, okablowanie (zasilające oraz HDMI), kontroler czy dedykowany mu zestaw baterii. Co ciekawe, jakiś czas temu pojawiły się zarzuty, jakoby urządzenie miało problem z nadmiernym przegrzewaniem, aczkolwiek zaprzeczył temu rzecznik Microsoftu, który w komunikacie stwierdził, że poziom odprowadzania ciepła czy generowanego hałasu nie odbiega od tego, co znamy z Xbox One X.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: xbox 360
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy