Lenovo Legion Go: Ruszyły preordery na nowego handhelda. Znamy oficjalne ceny

Kolejną po Nintendo, Steamie i Logitechu firmą, która próbuje podbić rynek konsol przenośnych jest Lenovo. Ich nowa konsola pojawi się w sklepach jeszcze w tym miesiącu, a aktualnie dostępne są zamówienia przedpremierowe.

Lenovo Legion Go to konstrukcja nieco przypominająca w swoich założeniach Nintendo Switch, przede wszystkim jeśli spojrzymy na odpinane kontrolery. Konsola zadebiutuje 31 października, ale już teraz można składać zamówienia. Wewnątrz konsoli znajdziemy ten sam chipset AMD, który napędza Asus ROG Ally, ale urządzenie Lenovo może się pochwalić większym ekranem i kilkoma ciekawymi funkcjami.

Reklama

Lenovo Legion Go: Ceny i specyfikacja

Póki co rynek grania przenośnego dzielą między sobą Switch i Steam Deck, ale Legion Go może stanowić dla obu spore zagrożenie, przynajmniej z czysto technicznego punktu widzenia. Wewnątrz znajdziemy mocne komponenty, urządzenie ma interesujący design, a do tego twórcy wycenili je w dość rozsądny sposób - przynajmniej jeśli spojrzymy na cenę na rynek amerykański.

Konsola będzie dostępna w wersjach z dyskiem 512GB oraz 1TB. Mniej pojemny wariant wyceniono na 700 dolarów, natomiast za wersję z dyskiem dwukrotnie większym przyjdzie graczom zapłacić zaledwie 50 dolarów więcej. Sercem konsoli jest procesor AMD Ryzen Z1 Extreme, grać będziemy na ekranie o przekątnej 8,8 cala i odświeżaniu 144Hz, a całości dopełnia 16 GB pamięci RAM. Na pokładzie zainstalowany będzie Windows 11.

Konsola z nietypowym sterowaniem

Kilka rozwiązań konsoli zapożyczono ze Switcha, jak na przykład kontrolery, które można odpinać zupełnie jak Joy-Cony, a na "pleckach" urządzenia zamontowana została specjalna podpórka do stawiania Lenovo Go w pionie. Dość zaskakującym pomysłem projektantów jest rozkład przycisków. O ile te "główne" nie wprowadzają jeszcze rewolucji, o tyle z tyłu znajdziemy kilka dodatkowych, które możemy przemapować. Inżynierowie Lenovo zdecydowali się również na uzupełnienie sterowania... kółkiem myszy. W obudowie znalazło się też miejsce dla gniazda kart microSD, dwóch portów USB-C, a całość zostanie opakowana w twarde etui.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy