Reklama

Kingston HyperX Predator 3.0 - największy z największych

HyperX Predator to linia pendrive'ów firmy Kingstone, której wyznacznikami mają być przede wszystkim szybkość i pojemność. HyperX Predator dostępny jest w dwóch wersjach: 512 GB i 1TB. Któż by nie chciał mieć takiego pendrive'a w domu?

Kingston HyperX Predator 3.0 wyróżnia się nie tylko niespotykaną dotychczas pojemnością. Należy zwrócić uwagę także na czasy odczytu oraz zapisu danych. Ten pierwszy wynosi 240 MB/s, a drugi - 160 MB/s. Parametry te powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Oczywiście model został przystosowany do obsługi standardu USB 3.0, ale można z niego skorzystać także na starszej magistrali USB 2.0. Wrażenie robi także konstrukcja pendrive'a, wykonana z wysokiej jakości stopy cynku, która gwarantuje ochronę przed wstrząsami oraz uszkodzeniami. Jeśli chodzi o design, to nie mamy tu do czynienia z designem, który przykuwałby oko. Zdecydowanie bardziej kojarzy się on właśnie z solidnością i trwałością.

Reklama

Kingstonowi udało się zachować niewielkie rozmiary pendrive'a (88,53 x 26,94 x 21 mm), więc w dalszym ciągu mamy do czynienia z drobnym, poręcznym urządzeniem, choć nieco większym (grubszym) od mniejszych modeli. Osoby lub firmy, które będą wykorzystywać nowego Kingstona do przechowywania poufnych danych, docenią też na pewno możliwość założenia hasła.

Jest jednak jeden szkopuł, który spowoduje, że większość z was może zrezygnować z zakupu tego sprzętu. Jest nim cena urządzenia. Trzeba szczerze przyznać, że jest to gadżet raczej dla zarabiających powyżej średniej krajowej. Obecnie Kingston HyperX Predator 3.0 512GB jest do kupienia za ok. 1600 zł, z kolei za wersję 1TB trzeba zapłacić ponad 3800 zł. Nie należy spodziewać się, że w najbliższym czasie jego cena znacząco spadnie.

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup Kingstona HyperX Predatora 3.0 1TB, otrzymamy nań 5-letnią gwarancję. Gadżet powinien zwrócić uwagę przede wszystkim wszystkich osób czy firm, które operują na ponadprzeciętnie dużych plikach oraz którym zależy na dużej mobilności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy