Reklama

Jake Randall – twórca, który walczy ze spekulantami i pomaga ludziom w zakupach konsoli nowej generacji

​Chciałoby się rzec - spekulanci na dobre zadomowili się na wielu rynkach, a rywalizacja z nimi utożsamiana jest z walką z wiatrakami. Twórca "Jake Randall" stara się jednak temu zaprzeczyć i z sukcesem buduje swoje imperium.

Działania spekulantów odciskają swoje piętno na wielu rynkach

Kryzys na rynku półprzewodników, a co za tym idzie niedobory produktów elektronicznych na półkach sklepowych to prawdziwa zmora naszych czasów. Swoją cegiełkę dokładają do tego wszelkiej maści spekulanci, czy jak to się zwykło mawiać - skalperzy.

Ci przybrali w ostatnim czasie na znaczeniu i w całkowicie zuchwały sposób neutralizują zasady zdrowych praktyk handlowych, wykorzystując: zwiększoną inflację w wielu krajach, silne wahania kursów walut, niepewną sytuację geopolityczną czy wspomniany kryzys "półprzewodnikowy".

Reklama

Spekulanci działają prężnie, nierzadko wykorzystując przy tym oprogramowanie, które automatycznie jest w stanie ich wyręczyć, upolować okazję i zakupić np. konsolę nowej generacji taniej, by potem na rynku wtórnym odsprzedać taki produkt gorzej. Walka z nimi nie jest równa i wie o tym każdy, komu zamarzył się w ostatnich czasach zakup rzeczonej konsoli czy chociażby karty graficznej do komputera.

Jake Randall - pogromca spekulantów i dobry nauczyciel

W sieci funkcjonuje persona, która można szczerze powiedzieć, działa w zupełnej opozycji do wszelkiej maści spekulantów. To uwielbiony przez wielu YouTuber i influencer "Jake Randall".

Twórca sukcesywnie buduje swoje imperium w sieci. W serwisie Twitter zgromadził już ponad 400 tys. obserwujących, a na wspomnianym YouTube przeforsował barierę 180 tys. subskrybentów... i to wszystko w niespełna dwa lata.

Randall dał się poznać szerszej społeczności pod koniec 2020 roku w momencie, gdy na rynku miały miejsce oficjalne premiery konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Właśnie wtedy działalność YouTubera zaczęła rozkwitać. Jego treści wypełnione były poradnikami i strategiami, które wskazywały, w jaki sposób można nabyć konsole do grania po niższej cenie i jak w zdrowy sposób podjąć rękawice ze spekulantami.

"Jake Randall" nadal sukcesywnie publikuje filmy i stale unowocześnia swoje metody. Jak sam przyznaje, nieustannie opracowuje nowe techniki bazujące na jego wiedzy, które mogą pomóc wielu osobom zakupić nowoczesny sprzęt bez przebitki cenowej i nadwyrężenia swojego portfela.

Filmy YouTubera drogowskazem dla kupujących

Filmy YouTubera cieszą się za wśród społeczności konsolowych graczy za Oceanem naprawdę dużą popularnością. Ludzie chwalą sobie jego metody i strategie, bowiem dzięki nim, wielu dokonało wymarzonego zakupu i wcale nie musieli za swój produkt przepłacać.

Popularność twórczości Randalla nie jest dziełem przypadku. To wypadkowa wzmożonej aktywności spekulantów i pogłębiającym się wielowymiarowym kryzysem. Potencjalni konsumenci poszukują po prostu informacji, która na tacy wyłoży im szereg wskazówek. W tym przypadku materiały publikowane przez influencera nierzadko okazują się być tymi na wagę złota...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy