Reklama

Jak postawić PS5 poziomo? Microsoft naśmiewa się z instrukcji Sony

​Sony vs Microsoft, Xbox Series X vs PlayStation 5 - już niedługo wojna konsolowa rozgorzeje na nowo, a producenci obu next-genów skrzętnie wykorzystują okazję, by wyśmiać rywala, co właśnie zrobił gigant z Redmond.

Sony wczoraj opublikowało krótki filmik, który prezentował nie tylko wnętrze konsoli, ale również zawierał instrukcję z krokami wymaganym do ustawiania konsoli w pozycji horyzontalnej, która tym razem nie jest domyślną. Okazuje się, że nie jest to takie proste, jakby mogło się wydawać, ponieważ wymaga odkręcenia podstawki (pojedyncza śruba), a następnie zaczepienia jej o boczną krawędź jednego z boków konsoli. Proces może nie jest trudny, ale zdaje się zdecydowanie bardziej skomplikowany niż można oczekiwać.

Na szczęście, większość graczy będzie musiała przejść przez niego tylko raz (ewentualnie dwa, jeśli któraś z orientacji konsoli nie sprawdzi się na dłuższą metę). Microsoft mimo wszystko wykorzystał tę sytuację, by zadrwić z konkurenta i brytyjski oddział firmy szybko opublikował tweeta z wymownymi grafikami i opisem: “jak zmienić pozycję Xbox Series X z wertykalnej do horyzontalnej" (niestety tweet został szybko usunięty).

Reklama

Nie da się ukryć, że w tym przypadku proces jest dużo łatwiejszy, ponieważ sprowadza się jedynie do... położenia konsoli na boku. Nie potrzeba tu żadnej wymyślnej podstawy, żadnych narzędzi i żadnego wysiłku. W przypadku Sony nie mogło być to tak proste, ponieważ japoński gigant zdecydował się na bardzo zmyślny, futurystyczny kształt PS5, który bez specjalnej podstawy nie trzymałby poziomu, a dodatkowym utrudnieniem jest tu rozmiar i waga konsoli, dlatego podstawę trzeba było przykręcić.

Przypominamy, że obie konsole zadebiutują już w listopadzie, w przypadku Xbox Series X/S będzie to 10 listopada, a PlayStation 5 zadebiutuje w Europie 19 listopada.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy