HIRO Spider - test myszki
HIRO Spider jest myszką, która doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Ciekawy design i stosunkowo niska cena to cechy, które rzucają się w oczy od razu. Co jeszcze przygotowało dla nas NTT?
Już na samym pudełku znajdziemy informację o najważniejszych parametrach gryzonia. Jak pisze producent, urządzenie jest bardzo czułe - można je regulować nawet do 7000 DPI. Wysoką rozdzielczość gwarantuje sensor optyczny AVAGO A3050. Umieszczony w myszy mikroprocesor osiąga częstotliwość raportowania na poziomie 1000 Hz, zapewniając tym samym niezwykle płynne ruchy w grach.
Dodatkowym atutem, o którym należy wspomnieć, jest częstotliwość próbkowania na poziomie 5 300 fps, wpływająca na dokładność wykonywanych przesunięć. Teflonowe ślizgacze pozwalają obniżyć poziom tarcia i jeszcze skuteczniej zdobywać kolejne headshoty. Biorąc pod uwagę pięć programowalnych przycisków myszy, mamy do czynienia ze sprzętem, który powinien wystarczyć każdemu graczowi, niezależnie od ulubionego gatunku i tytułu.
Jedynym minusem jest w tym przypadku konieczność grania na "w miarę standardowym" podłożu, takim jak na przykład biurko. W trakcie naszych testów na szklanej podkładce do myszy czujnik kompletnie stracił orientację. Na drewnianej powierzchni problemy ustały.
Zgodnie z informacją z opakowania, kształt HIRO Spider jest ergonomiczny, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do dłoni. Co ważne, opracowano go w taki sposób, aby z gryzonia mogły korzystać zarówno osoby lewo-, jak i praworęczne. Myszka została wykonana z gładkiego śliskiego plastiku na górze oraz tłoczonego po bokach (prawdopodobnie w zamyśle miał poprawić przyczepność myszki). Gryzoń jest stosunkowo duży, więc będzie wygodny szczególnie dla osób z dużymi dłońmi.
Ostatnim, ale nie mniej ważnym walorem myszy jest jej design. Uwagę przykuwają między innymi jej ostre kontury, przypominające pajęczy odwłok. Dodatkowo HIRO Spider ozdobiono wzorem LED-owej sieci, której kolor możemy samodzielnie wybrać. W sterownikach znajdują się dodatkowe opcje, umożliwiające również wybór trybu zmiany kolorów (możemy zmieniać także jasność czy efekty świetlne).
Oprócz ustawień kolorów, intuicyjne oprogramowanie umożliwia zaprogramowanie poszczególnych przycisków, szybkość myszy, scrolla, dwukliku oraz wyregulowanie podstawowych parametrów.
Cena myszki w większości sklepów stacjonarnych i internetowych wynosi około 100 zł, co plasuje ją w grupie "budżetówek". Bez wątpienia będzie świetnym wyborem dla graczy, którzy z różnych powodów nie chcą przeznaczać na sprzęt kilkusetzłotowych kwot, a chcą cieszyć się naprawdę wysokim komfortem podczas gry. W stosunku do ceny prezentowana przez nią jakość należy określić jako wysoką.