Grupa spekulantów z Wielkiej Brytanii nabyła ok. 3500 konsol PS5. Więcej niż jeden sklep

​Jeśli zastanawiacie się jak to możliwie, że premiera PlayStation 5 była praktycznie wirtualna i w sklepach nie było ani jednej sztuki urządzenia, to mamy dla Was odpowiedź.

Nie da się ukryć, że premiera nowej konsoli Sony pozostawiła gorzki smak w ustach wielu graczy, którzy liczyli na to, że będą mogli posmakować nowej generacji jeszcze w tym roku. Niestety ogromne zainteresowanie ze strony graczy sprawiło, że PS5 wyprzedało się na pniu jeszcze w przedsprzedaży. Jednak nie tylko osoby spragnione nowych konsol przyczyniły się do ich absolutnego braku na sklepowych półkach, ponieważ dużą rolę odegrali tu również spekulanci i wykorzystywane przez nich boty, przynajmniej w Wielkiej Brytanii (choć zapewne sytuacja wyglądała podobnie na całym świecie).

Reklama

Jak donosi bowiem Business Insider, jedna z tego typu grup specjalizujących się w “odsprzedawaniu", CrepChiefNotify, która posiada tysiące członków, nabyła ok. 3500 tysiąca sztuk konsol PlayStation 5, wykorzystując do tego celu boty. Te automatycznie informowały członków grupy, kiedy tylko konsole stawały się dostępne w sklepach, dzięki czemu ci mogli błyskawicznie wykupić nakład, omijając kolejki i czas oczekiwania.

Na premierę grupie udało się w ten sposób pozyskać 2472 sztuki PS5, a wcześniej w ramach przedsprzedaży we wrześniu CrepChiefNotify zakupiły niecałe 1000 sztuk. Ok. 3500 egzemplarzy PS5, to więcej niż posiadało wiele dużych sklepów. Dzięki temu grupa obecnie sprzedaje konsole z dużym przebiciem. Zresztą wystarczy spojrzeć na portale aukcyjne, gdzie ceny PS5 są dwu-, a nawet trzykrotnie wyższe od sugerowanych przez producenta.

Wykorzystanie botów do zakupów mocno pożądanego sprzętu nie jest czymś nowym i te były stosowane już wielokrotnie w przypadku produktów, na które popyt wykracza poza możliwości podaży i ostatnio mogli się o tym przekonać gracze, którzy chcieli zakupić karty graficzne GeForce RTX 30.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy