Genesis Thor 404 TKL - polska klawiatura mechaniczna, którą warto mieć u siebie

Kiedy pierwszy raz spojrzymy na Genesis Thor 404 TKL, możemy odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z typową klawiaturą. Jednak to, co na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajne, w rzeczywistości kryje w sobie znacznie więcej.

Model ten, będący owocem współpracy polskiego producenta i społeczności serwisu EnvyTech, ma za zadanie zrewolucjonizować rynek klawiatur mechanicznych, oferując doskonały stosunek jakości do ceny. Czy sztuka ta udała się choć częściowo?

Thor 404 TKL, będący następcą modelu Thor 303 TKL, pozbawiony jest sekcji numerycznej. To zdecydowanie plus dla graczy szanujących (z przymusu bądź z innego powodu) przestrzeń na biurku. W zestawie znajdujemy nie tylko klawiaturę, ale również dwa zapasowe przełączniki, dokumentację, odłączany kabel USB-C do USB-A z materiałowym oplotem oraz klips do wymiany keycapów i przełączników.

Reklama

Klawiatura wyróżnia się zamkniętą konstrukcją, w której przełączniki osadzono w obudowie. Przekłada się to na zwiększoną stabilność i lepsze rozchodzenie się dźwięku klawiszy. Solidność wykonania jest tu na pierwszym miejscu - od grubości plastiku po metalową płytkę i piankę wygłuszającą wewnątrz.

Wygląd klawiatury jest minimalistyczny, co może przypaść do gustu użytkownikom ceniącym sobie prostotę i elegancję. Dostępne wersje kolorystyczne to klasyczna czerń i czysta biel. Nasadki keycapów wydają się nieco jaśniejsze niż podstawa.

Klawiatura oferuje dwa rodzaje przełączników: Gateron Yellow ProKailh Box Brown V2. Gateron Yellow Pro to liniowe przełączniki, które będą świetnym wyborem dla osób dopiero wkraczających do świata klawiatur mechanicznych. Oferują łagodniejsze działanie niż typowe czerwone przełączniki. Z kolei Kailh Box Brown V2 to przełączniki typu tactile, które zaskakują swoją płynnością i delikatnością działania, a zarazem są wytrzymalsze.

Jedną z największych zalet Thor 404 TKL jest funkcja hot-swap, umożliwiająca łatwą wymianę przełączników. To znacząco podnosi wartość klawiatury, dając nam swobodę eksperymentowania z różnymi rodzajami przełączników.

Podświetlenie klawiatury jest efektowne. Producent dał nam aż 18 trybów do wyboru. Możemy je zmieniać bezpośrednio z poziomu klawiatury. Thor 404 TKL wygląda dość klasycznie, żeby nie powiedzieć - zachowawczo. Jednak po włączeniu podświetlenia klawiatura staje się efektownym dodatkiem dla stanowiska gamingowego.
Mimo że oprogramowanie klawiatury może wydawać się nieco przestarzałe wizualnie, jest funkcjonalne i proste w obsłudze. Możemy w nim tworzyć własne profile, dostosowywać podświetlenie oraz przypisywać makra do klawiszy, co jest szczególnie przydatne w grach.

Genesis Thor 404 TKL to klawiatura, która z pewnością zasługuje na uwagę. Jej kompaktowy rozmiar, wysoka jakość wykonania, doskonałe przełączniki i funkcjonalność hot-swap sprawiają, że jest to atrakcyjna propozycja zarówno dla graczy, jak i osób piszących dużo na komputerze. W cenie około 300 zł trudno o lepszy wybór w tej kategorii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genesis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy