Genesis RX85 - klawiatura mechaniczna z przełącznikami Kailh Brown

Jeśli szukasz dobrej klawiatury mechanicznej, a nie chcesz przepłacać, to koniecznie powinieneś zainteresować się modelem Genesis RX85.

Zacznijmy od tego, jak wygląda klawiatura Genesis RX85. Jej design jest dość futurystyczny. Mowa tutaj o jej kształcie, o czarno-czerwonej kolorystyce oraz o formie oznaczeń na klawiszach. Owszem, nie wszystkim taka stylistyka będzie odpowiadać, ale na pewno nie można jej odmówić tego, że wygląda efektownie.

Ponadto Genesis RX85 została wykonana z dobrej jakości materiałów (mówimy o połączeniu aluminium z plastikiem). Już na pierwszy rzut oka widać, że mówimy o produkcie z wysokiej półki (choć cena - około 350 złotych - wcale by na to nie wskazywała!).

Reklama

Genesis RX85 bardzo dobrze leży pod palcami, posiada dobrze wyprofilowane i dość cichce klawisze i nawet podczas dłuższej rozgrywki korzysta się z niej z przyjemnością. Absolutnie nie przeszkadzały nam kompaktowe rozmiary klawiatury, które jednocześnie pozwoliły zaoszczędzić sporo miejsca na biurku. Zadowoleni byliśmy także z zastosowanego przewodu w parcianym oplocie. Cieszy ponadto pozłacana wtyczka USB - to drobny detal, acz nie mógł umknąć naszej uwadze. W pudełku można znaleźć również podstawkę pod nadgarstek, a zastosowane przez producenta gumowe stopki pozwalają sprawnie utrzymać klawiaturę w jednym miejscu.

Genesis RX85 to klawiatura przeznaczona do gier wideo, ale nie tylko. Producent postanowił wzbogacić ją także o kilka funkcji multimedialnych, które czynią z niej bardziej wszechstronne urządzenie. Uwagę zwraca umiejscowione w prawym górnym rogu pokrętło do regulowania głośności dźwięku. Nieopodal znajduje się także przycisk Windows, a wszystkie pozostałe opcje sterowania stają się dostępne przy wykorzystaniu klawisza funkcyjnego. Ponadto możemy regulować podświetlenie - wybierać spośród pięciu jego typów oraz czterech poziomów jasności.

Klawiatura Genesis RX85 powinna okazać się także produktem naprawdę trwałym. Producent zastosował w niej mniej znane, mechaniczne przełączniki Kailh Brown, charakteryzujące się żywotnością na poziomie 50 milionów kliknięć (natomiast ich czułość nacisku to 55 gramów). W praktyce działają one bardzo dobrze - miękko, sprężyście - i rzeczywiście sprawiają wrażenie solidnych. Ponadto Genesis RX85 posiada funkcję anti-ghosting dla wszystkich klawiszy, co też będzie nie bez znaczenia dla aktywnych i wymagających graczy.

Zakup Genesis RX85 powinien być inwestycją na dłuższy czas, choć oczywiście żywotność klawiatury będzie zależeć od intensywności jej użytkowania. Tak czy inaczej, trzeba przyznać, że jest to produkt z wysokiej półki, który powinien zadowolić nawet wymagających użytkowników. Co ciekawe, tego, że mówimy o klawiaturze premium, wcale zdaje się nie potwierdzać... cena. Ta wynosi zaledwie niecałe 350 złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genesis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy